Nowy numer 14/2020 Archiwum

Pożary w Puszczy Kampinoskiej i na Czerniakowie

Akcje gaśnicze utrudniał silny, porywisty wiatr.

Pożar w Kampinoskim Parku Narodowym rozpoczął się w miejscowości Górki, w gminie Leoncin. Został zauważony około południa. 

Do akcji ruszyło 20 wozów gaśniczych i 80 strażaków, ale w powodu suszy w lesie ogień rozprzestrzeniał się bardzo szybko. Akcję utrudniał silnie wiejący wiatr, który podsycał i przenosił w nowe miejsca zarzewia ognia.

Pożar objął 15 ha powierzchni lasu. "Sytuacja jest opanowana; dogaszanie pożaru potrwa jednak wiele godzin" - poinformował rzecznik KG PSP st. bryg. Paweł Frątczak.

Z pożarem strażacy walczą też w rejonie Jeziorka Czerniakowskiego w Warszawie, gdzie płonie ok. 5 ha traw i krzewów. Ogień gaszą cztery zastępy straży pożarnej.

Jak podał rzecznik KG PSP, tylko we wtorek w Polsce powstało już 30 pożarów lasów i 126 pożarów traw. Z powodu braku opadów niemal w całym kraju obowiązuje najwyższy stopień zagrożenia pożarowego ogłoszony przez Instytut Badawczy Leśnictwa. 

Od początku tego roku strażacy na Mazowszu interweniowali 5552 razy przy pożarach traw i 721 przy pożarach lasów. Siedem osób w tych pożarach zostało rannych. "Dla porównania w tym samym czasie 2018 roku odnotowano zaledwie 2963 pożary traw oraz 310 pożarów w lasach" - podaje Państwowa Straż Pożarna.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama