Nowy numer 2/2021 Archiwum

Strajk, ale maturzystów klasyfikują

- W większości liceów i techników na Mazowszu odbyły się rady pedagogiczne klasyfikacyjne - poinformował rzecznik prasowy Kuratorium Oświaty w Warszawie Andrzej Kulmatycki.

Po wczorajszym ogólnopolskim proteście nauczycieli przed Ministerstwem Edukacji Narodowej dzisiaj również strajkujący nauczyciele maszerowali w centrum stolicy z transparentami. - Nasz postulat płacowy jest niezmienny, oczekujemy stanowiska rządu - mówił podczas wczorajszej pikiety Sławomir Broniarz, przewodniczący ZNP. I zapewnił, że strajk trwa nadal.

Wczoraj też Ogólnopolski Międzyszkolny Komitet Strajkowy postanowił chwilowo zawiesić protest, żeby zwołać rady pedagogiczne klasyfikujące uczniów, którzy już 6 maja mają rozpocząć maturę. Odnosząc się do tej decyzji, Sławomir Broniarz podkreślił, że jest ona tylko opinią części środowiska i nie jest wiążąca dla szkół. 

W piątek, 26 kwietnia, na Stadionie PGE Narodowym ma się odbyć okrągły stół w sprawie oświaty. Premier Mateusz Morawiecki do udziału w nim zaprosił rodziców, ekspertów, pedagogów, wychowawców, nauczycieli, związkowców i opozycję. Największy nauczycielski związek, ZNP, ogłosił wczoraj, że nie weźmie w nim udziału.

W większości liceów i techników na Mazowszu odbyły się rady pedagogiczne klasyfikacyjne - poinformował rzecznik prasowy Kuratorium Oświaty w Warszawie Andrzej Kulmatycki.

Rzecznik zaznaczył, że szkoły, w których nie odbyły się do tej pory rady klasyfikacyjne, mają jeszcze czas do 25 kwietnia, a nawet maksymalnie do 26 kwietnia. Podkreślił, że kuratorium jest w kontakcie z każdą placówką oświatową, w której mają się odbyć matury.

Pytany, czy kuratorium otrzymało informacje od niektórych szkół, że rada pedagogiczna klasyfikacyjna może się nie odbyć z powodu strajku nauczycieli, odpowiedział, że "są szkoły, w których dyrektorzy poinformowali kuratorium, że zwołali rady, i liczą, że nauczyciele wezmą w nich udział".

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama