Zwiedzanie powstającej ekspozycji w Muzeum św. Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, zejście do katakumb, dyskusja o ruchu Me Too, słodka czekolada w fabryce Wedla... Podczas Nocy Muzeów 18 maja czekają na gości 262 placówki.
18 maja będzie można zwiedzić Muzeum Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego (od 19.00 do 1.00), przy ul. Długiej 13/15, ukazujące historię duszpasterstwa wojskowego w Polsce.
Od 18.00 do północy będzie czynne Muzeum Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki (ul. Hozjusza 2) na Żoliborzu. O życiu męczennika i o meandrach historii podczas Nocy Muzeów opowiedzą świadkowie wydarzeń sprzed lat.
Z kolei na egzotyczne przekąski i zwiedzanie 3 tys. eksponatów z misji zapraszają od 21.00 do 1.00 misjonarze i wolontariusze z Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego na Ursynowie (ul. Korowodu 20).
Miejski przewodnik zaprasza chętnych do zwiedzania kościoła w najstarszej parafii w Warszawie, św. Katarzyny na Służewie (ul. Fosa 17). Od 19.00 do 1.00 będzie można zejść do katakumb, poznać historię pomnika Ofiar Terroru Komunistycznego, zobaczyć przykościelny teren, na którym stoi zbudowana ok. 1640 r. plebania oraz autentyczna figura Matki Bożej z warszawskiego getta.
Ale to niejedyne propozycje przygotowane na tegoroczną Noc Muzeów przez placówki katolickie. Tradycyjnie już w tę wyjątkową majową noc tłumy warszawiaków zaglądają do niedostępnych na co dzień miejsc, zwiedzają, spacerują z przewodnikami, oglądają wystawy, słuchają koncertów i smakują czekoladę w praskiej fabryce Wedla.