Nowy numer 5/2023 Archiwum

Diabeł kusi do "bezsensu". Książki dla czytelników

Kiedy piętrzą się trudności, dopada nas choroba, nie widzimy efektów swoich wysiłków, nic nam się nie udaje - pomódlmy się modlitwą starotestamentalnego Jabesa.

trudnych sytuacjach łatwo się zniechęcić, odpuścić sobie, popaść w rozpacz i powiedzieć: „To nie ma sensu”. „Diabeł kusi nas do bezsensu. Do tego, byśmy przestali widzieć sens w cierpieniu, w trudnych sytuacjach, w życiu z trudnymi ludźmi, czy też w przezwyciężaniu w sobie egoizmu, urazy, pychy i wszelkiego plugastwa (...). Jeśli stracisz sens, już jest po tobie” - ostrzega o. Józef Witko OFM. W swojej najnowszej książce „Jabes. Modlitwa i błogosławieństwo, które zmieniają życie”, przywołuje starotestamentalną postać z Księgi Kronik.

Jabes usilnie prosił Boga o błogosławieństwo, bo wierzył, że gdy je otrzyma jego „utrapienie się skończy”. Jabes uczy nas, jak modlić się do Boga w sytuacjach kryzysu, jak dostrzegać w nich działanie Bożej opatrzności i przygotowaną dla nas łaskę. Jak stanąć w postawie uwielbienia, zamiast narzekać, niepokoić się i zamartwiać. Ponieważ Jabes pokornie prosił o błogosławieństwo, Bożą opiekę i towarzyszenie - jak zapisano w Księdze Kronik: „(…) sprawił Bóg to, o co on prosił”.

Diabeł kusi do "bezsensu". Książki dla czytelników  

Dla Czytelników mamy trzy egzemplarze książki, ufundowane przez wydawnictwo Esprit z Krakowa. Otrzymają je nadawcy 1., 10. i 20. e-maila z hasłem: „Jabes”, które dotrą do nas (warszawa@gosc.pl) do 8 maja.

Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją regulaminu konkursu "Wygraj książkę w Gościu Niedzielnym" dostępnego na stronie www.igomedia.pl/Regulaminy.

Przystąpienie do konkursu jest także równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów przeprowadzenia konkursu.

Administratorem danych osobowych jest Instytut Gość Media (Organizator). Dane osobowe są przetwarzane na podstawie Pani/Pana zgody, w celu przeprowadzenia konkursu, przez okres do zakończenia całego postępowania konkursowego. Dane osobowe mogą być udostępniane partnerom realizującym z Administratorem powyższy cel oraz uprawnionym organom. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu, wniesienia skargi do organu nadzorczego. W każdym momencie zgody na przetwarzanie danych w celu przeprowadzenia konkursu jak i opublikowanie wyników mogą zostać wycofane przez kontakt na adres e-mail: sekretariat@igomedia.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy