Nowy numer 42/2019 Archiwum

Tydzień Biblijny. Stenka, Cyrwus, Królikowski czytają św. Jana

Narodowym Czytaniem Pisma Świętego rozpoczną się 5 maja obchody XI Tygodnia Biblijnego. W Warszawie przewodnikami przez 12 rozdziałów Ewangelii św. Jana będą aktorzy.

Niedzielnym obchodom towarzyszyć będą dwie transmitowane na antenach Telewizji Polskiej celebracje. O godz. 7 w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w krakowskich Łagiewnikach Mszy św. będzie przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz. Z kolei na Jasnej Górze o godz. 13. Eucharystię odprawi metropolita częstochowski abp Wacław Depo. Na antenie telewizji publicznej emitowany będzie także spot promujący codzienną lekturę Pisma Świętego.

Na zakończenie Tygodnia Biblijnego 10 i 11 maja w Domu Rekolekcyjno-Formacyjnym „Dobre Miejsce” na Bielanach odbędzie się finał ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego dla alumnów diecezjalnych i zakonnych seminariów duchownych. W szranki staną klerycy z 50 seminariów. Aby zdobyć nagrodę główną, ufundowaną przez księży pallotynów pielgrzymkę do Ziemi Świętej, będą oni musieli wykazać się doskonałą znajomością Księgi Tobiasza i Księgi Judyty.

Organizatorem Narodowego Czytania Pisma Świętego jest Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II, Fundacja im. Rodziny Ulmów „Soar” i Fundacja Dabar. Wydarzenie objęli patronatem honorowym przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki i premier Mateusz Morawiecki.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL