Nowy numer 44/2020 Archiwum

Tydzień Biblijny. Stenka, Cyrwus, Królikowski czytają św. Jana

Narodowym Czytaniem Pisma Świętego rozpoczną się 5 maja obchody XI Tygodnia Biblijnego. W Warszawie przewodnikami przez 12 rozdziałów Ewangelii św. Jana będą aktorzy.

Niedzielnym obchodom towarzyszyć będą dwie transmitowane na antenach Telewizji Polskiej celebracje. O godz. 7 w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w krakowskich Łagiewnikach Mszy św. będzie przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz. Z kolei na Jasnej Górze o godz. 13. Eucharystię odprawi metropolita częstochowski abp Wacław Depo. Na antenie telewizji publicznej emitowany będzie także spot promujący codzienną lekturę Pisma Świętego.

Na zakończenie Tygodnia Biblijnego 10 i 11 maja w Domu Rekolekcyjno-Formacyjnym „Dobre Miejsce” na Bielanach odbędzie się finał ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego dla alumnów diecezjalnych i zakonnych seminariów duchownych. W szranki staną klerycy z 50 seminariów. Aby zdobyć nagrodę główną, ufundowaną przez księży pallotynów pielgrzymkę do Ziemi Świętej, będą oni musieli wykazać się doskonałą znajomością Księgi Tobiasza i Księgi Judyty.

Organizatorem Narodowego Czytania Pisma Świętego jest Dzieło Biblijne im. św. Jana Pawła II, Fundacja im. Rodziny Ulmów „Soar” i Fundacja Dabar. Wydarzenie objęli patronatem honorowym przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki i premier Mateusz Morawiecki.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama