Nowy numer 47/2020 Archiwum

Tydzień Biblijny. Stenka, Cyrwus, Królikowski czytają św. Jana

Narodowym Czytaniem Pisma Świętego rozpoczną się 5 maja obchody XI Tygodnia Biblijnego. W Warszawie przewodnikami przez 12 rozdziałów Ewangelii św. Jana będą aktorzy.

Już od 5 do 11 maja w kościele św. Antoniego przy ul. Senatorskiej 31 w Warszawie po Mszy św. o godz. 18 odbędzie się wspólne czytanie Ewangelii św. Jana. Poprowadzą je mistrzowie słowa: Danuta Stenka, Maja Barełkowska, Piotr Cyrwus, Wiesław Komasa, Zbigniew Dziduch, Marcin Kwaśny i Paweł Królikowski.

Janowa Ewangelia jest lekturą na XI Ogólnopolski Tydzień Biblijny, który w  tym roku odbędzie pod hasłem zaczerpniętym z pierwszego Listu św. Piotra: "Głosili ewangelię mocą Ducha Świętego" (1 P 1,12). Zainauguruje go 5 maja Narodowe Czytanie Pisma Świętego. 

Oba wydarzenia będą nawiązywały również do pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski w 1979 r. – Była to przełomowa pielgrzymka, która miała ogromny wpływ nie tylko na życie duchowe, ale również społeczne Polaków. Od niej wszystko się zaczęło – przypomina ks. prof. Henryk Witczyk, pomysłodawca Tygodnia Biblijnego oraz Narodowego Czytania Biblii.

Z okazji Tygodnia Biblijnego 7 maja o godz. 19 w kościele św. Franciszka z Asyżu (ul. Hynka 4a) konferencję o modlitwie "Zdrowaś Maryjo..." wygłosi ks. Wojciech Kluj OMI.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama