Nowy numer 22/2020 Archiwum

Polityka to służba

W uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w archikatedrze warszawskiej kard. Kazimierz Nycz przewodniczył Mszy św. w intencji ojczyzny.

Tak jak co roku w uroczystość NMP Królowej Polski gromadzimy się w archikatedrze warszawskiej przede wszystkim po to, by Panu Bogu dziękować za wielkie dzieła i wydarzenia historyczne, za nasze polskie dziś, i by prosić Go o błogosławieństwo dla naszej ukochanej ojczyzny – powiedział, rozpoczynając liturgię, kard. Nycz. Metropolita warszawski zwrócił uwagę, że polityka jest jedną z ważnych form miłości bliźniego.

– A skoro tak jest, to wszyscy ludzie Kościoła, katolicy, w tej miłości i tej podstawowej formie uczestniczą, czy to sprawując funkcje polityczne, czy uczestnicząc w wyborach – dodał. Zwrócił uwagę, że warto o tej prawdzie o polityce, która jest służbą drugiemu człowiekowi i troską o dobro wspólne, pamiętać. Po Mszy św. na pl. Zamkowym głos zabrał prezydent Andrzej Duda.

– Konstytucja 3 maja to akt niezwykły – świadectwo wielkiej mądrości, przenikliwości i wielkiego patriotyzmu. Jej uchwalenie było wielkim wydarzeniem nie tylko w dziejach Polski, ale też w dziejach świata – powiedział. Następnie Wisłostradą przeszła wielka parada Wojska Polskiego i służb mundurowych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama