Nowy numer 23/2020 Archiwum

Pierwsza reakcja po filmie Sekielskiego. Duchowny poprosił o przeniesienie do stanu świeckiego

Ks. Dariusz Olejniczak złożył na ręce papieża Franciszka prośbę o przeniesienie do stanu świeckiego - poinformowała archidiecezja warszawska.

Historia ks. Olejniczaka została przedstawiona w dokumencie Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu”. Kamera zarejestrowała jak duchowny, mimo bycia skazanym za wykorzystywanie nieletnich i zakazu pracy z dziećmi, prowadził rekolekcje dla dzieci.

Ks. Olejniczak prośbę umotywował złamaniem zakaz sądowego. Wbrew niemu, podejmował działalność związaną z pracą z dziećmi i młodzieżą, ukrywając ten fakt przed ustanowionym przez władze kościelne kuratorem.

Ksiądz Dariusz Olejniczak po złożeniu prośby na ręce kard. Kazimierza Nycza, opuścił dotychczasowe miejsce pobytu w seminarium misyjnym w Warszawie. – Odchodząc, wyraził skruchę i zapewnił, że będzie w pełni współpracował z organami państwowymi – poinformował rzecznik archidiecezji warszawskiej ks. Przemysław Śliwiński.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama