Nowy numer 47/2020 Archiwum

Przyjaciele Chrystusa

Dziewięciu kleryków diecezji warszawsko- -praskiej przyjęło pierwszy stopień święceń w konkatedrze Matki Bożej Zwycięskiej na Kamionku.

Jesteście gotowi zostać przyjaciółmi Zbawiciela. To wielkie dzieło, wielki dar i wspaniała droga, bo przeżywana z Nim i przepełniona Jego mocą. Te święcenia mówią o tym, że jesteście sługami życia Boga i Jego miłości. Żyjcie tym, rozwijajcie to w sobie. Jako przyjaciele Zbawiciela chrońcie dary, które w was zakorzenił i przez was będzie zakorzeniał w innych – mówił bp Marek Solarczyk do dziewięciu kleryków Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Przed ołtarzem stanęli: Dominik Brzeziński, Aleksander Dembowski, Olgierd Filipowicz, Marek Miziołek, Mateusz Osica, Kamil Rożnowski, Adrian Sabała, Michał Stachera oraz Piotr Zalewski. W kościele zgromadzili się ich bliscy, rodziny i kapłani, wśród których dojrzewały ich powołania.

– Przed wami jest cudowny obraz Matki Bożej Zwycięskiej. Spójrzcie na postacie na tym obrazie. Stanisław Kostka był świętym, choć miał mniej lat niż wy. Nieście jego zawołanie: „Do wyższych rzeczy zostałem stworzony”. Bądźcie – jak św. Andrzej Bobola – kimś, kto potrafi przemawiać do duszy. Bądźcie jak ks. Ignacy Skorupka, będący do końca z tymi, do których Bóg go posłał. Bądźcie wreszcie jak Achille Ratti świadkami Chrystusowego pokoju – apelował bp Solarczyk, wskazując na obraz w ołtarzu konkatedry.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama