Nowy numer 44/2020 Archiwum

XII Święto Dziękczynienia

2 czerwca w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie będziemy dziękowali Opatrzności za dwóch wielkich pasterzy – świętego Jana Pawła II i Prymasa Tysiąclecia, kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Uroczystości tradycyjnie rozpocznie dziękczynna pielgrzymka, która wyruszy o 8.00 z placu Marszałka Józefa Piłsudskiego. W tym roku w pielgrzymce będą niesione relikwie błogosławionej Franciszki Siedliskiej – siostry Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza – założycielki Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu (nazaretanek).

Trasa pielgrzymki liczy ok. 11 kilometrów. Na ostatnim etapie - od kościoła pw. św. Antoniego Marii Zaccarii (Sobieskiego 15) – do pielgrzymki dołączą feretrony z relikwiami 11 polskich świętych i błogosławionych, znajdującymi się w Świątyni Opatrzności Bożej.
O godzinie 12 rozpocznie się dziękczynna Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem wieloletniego sekretarza Jana Pawła II, kardynała Stanisława Dziwisza, który wygłosi również homilię.

Po Mszy Świętej zostanie otwarte Miasteczko dla Dzieci, w którym – jak co roku – czekają na najmłodszych i ich rodziców wspaniałe atrakcje oraz fascynująca gra rodzinna. Miasteczko, do którego serdecznie zapraszamy rodziców wraz z pociechami, będzie czynne do godziny 19. Atrakcją dla osób pamiętających tę historyczną pielgrzymkę Ojca Świętego będzie z pewnością odrestaurowany papamobile, którym poruszał się wówczas Jan Paweł II.

Zobacz także: Specjalny Serwis Papieski

Otwarte będą: Teatr XXI Wieku dla Dzieci, Panteon Wielkich Polaków oraz multimedialna wystawa Śladami Jezusa.

Między 15.30 a 19.00 w Świątyni będą odbywały się projekcje filmów: "Pielgrzym", "Świątynia 1791-2016"; "Jan Paweł II. Szukałem was", "Jan Paweł II i Prymas Stefan Kardynał Wyszyński".

Po Mszy Świętej odprawianej o godzinie 19 rozpocznie się Wieczór Uwielbienia. Do muzycznej modlitwy zaprosi Dariusz „Maleo” Malejonek i zespół parafialny przy parafii Opatrzności Bożej w Wilanowie.

Uroczystości zakończą się o 21.37 modlitwą za pośrednictwem świętego Jana Pawła II oraz iluminacją Świątyni.

Święto Dziękczynienia odbywa się dokładnie w 40. rocznicę rozpoczęcia pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny. Samolot z papieżem wylądował na Okęciu 2 czerwca o godzinie 10.07.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama