Nowy numer 22/2020 Archiwum

Centrum Warszawy. 130-metrowy wieżowiec w ogniu

Pożar budowanego wysokościowca Warsaw HUB gasiło 120 strażaków. Płomienie objęły piętra od 23. do 26. Nikomu nic się nie stało.

Pożar budowanego przy Rondzie Daszyńskiego wieżowca wybuchł ok. 22.00. Płomienie szybko zajęły materiały budowlane zgromadzone na najwyższej kondygnacji oraz wielkoformatowe plansze oplatające konstrukcję 130-metrowego wysokościowca. To tzw. Podniebna Galeria Sztuki, abstrakcyjne dzieło autorstwa artysty Łukasza Stokowskiego, które "wspinało się" wraz z postępującą budową.

Na miejscu powołano sztab kryzysowy. Rzecznik mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP mł. bryg. Karol Kierzkowski apelował, by nie zbliżać się do budynku.

- W każdej chwili mogą spaść większe elementy, a na pewno spadają te, które płoną. Pamiętajmy, że lecą one z wysokości 20 pięter, więc nawet najmniejsze ich części mogą spowodować poważne obrażenia ciała - ostrzegał.

Akcję strażaków utrudniał brak dostępu do wody. Budowany wieżowiec nie jest jeszcze wyposażony w odpowiednie instalacje. Mimo to, o godzinie 2 w nocy rzecznik Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej Paweł Frątczak relacjonował, że w akcję zaangażowane są 34 zastępy straży pożarnej i 120 strażaków.

Centrum Warszawy: 130-metrowy wieżowiec w ogniu

Warsaw HUB to obecnie jeden z największych placów budowy w Polsce. W sercu nowego centrum biznesowego Warszawy, przy rondzie Daszyńskiego, równolegle powstają aż 3 wysokościowce: liczący 86 metrów wysokości budynek hotelowy oraz dwa 130-metrowe biurowce. Wszystkie połączone są wspólną, pięciokondygnacyjną podstawą i liczącym 6 poziomów parkingiem podziemnym.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Anonim (konto usunięte)
  08.06.2019 17:17
  Co to znaczy "coworkingowe"?
  doceń 6
 • saherb
  09.06.2019 12:55
  Artykuł więcej mówi o budowie i przyszłej funkcji budynków, niż o pożarze. Czyli w większości nie na temat...
  doceń 7
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama