Nowy numer 28/2020 Archiwum

Centrum Warszawy. 130-metrowy wieżowiec w ogniu

Pożar budowanego wysokościowca Warsaw HUB gasiło 120 strażaków. Płomienie objęły piętra od 23. do 26. Nikomu nic się nie stało.

W maju generalny wykonawca i deweloper projektu, firma Ghelamco Poland, zakończył budowę żelbetowej konstrukcji pierwszej z dwóch biurowych wież. Na ostatnim wieżowcu wiecha zawiśnie niewiele później, bo już w lipcu. Równocześnie na wszystkich trzech obiektach montowana jest szklana elewacja, a w budynku hotelowym trwają prace wykończeniowe we wnętrzach. Ukończenie inwestycji planowano na I kw. 2020 roku.

The Warsaw HUB będzie liczyć 113 tys. mkw. wielofunkcyjnej powierzchni. Znajdą się w nim najwyższej klasy przestrzenie biurowe, coworkingowe i konferencyjne, a także m.in. centrum współpracy korporacji i startupów The Heart Warsaw, klub fitness, supermarket, drogeria, restauracje i wiele innych lokali handlowo-usługowych. W najniższej wieży będą funkcjonować hotele.

Przyszli pracownicy kompleksu będą mogli korzystać z najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. Do budynku wejdą dzięki aplikacjom na smartfony, a na parking wjadą z pomocą systemu rozpoznającego tablice rejestracyjne. Budynek ma też własne połączenie z II linią metra.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama