Nowy numer 43/2020 Archiwum

Ksiądz, który stawia pytania. Konkurs dla Czytelników

Nie oczekuje, żeby się z nim zgadzać, ale zaprasza do dyskusji. Ks. Wojciech Węgrzyniak docieka: "O co właściwie nam chodzi?".

Ta książka to apteczka duchowej pomocy. Na medialny zgiełk, otaczający nas chaos poglądów, racji i subiektywnych prawd, na ciężar win ludzi Kościoła i nasze ciągłe niedorastanie do wiary i miłości. Na frustracje, rozczarowania i zagubienie.

Z właściwą sobie błyskotliwością i celnością ks. Węgrzyniak rozmawia z czytelnikiem o najbardziej aktualnych, trudnych i kontrowersyjnych kwestiach. Pisze o homoseksualizmie i żonach księży, o Komunii dla rozwodników żyjących w powtórnych związkach, o pieniądzach w Kościele.

Wyjaśnia, czy koniecznie trzeba zmienić treść modlitwy "Ojcze nasz" i sprecyzować sformułowanie: "Nie wódź nas na pokuszenie" i dlaczego Kościół nie powie, że "homoseksualizm jest OK".

Rozprawia się z niebezpiecznymi herezjami, które są "przyjemne dla naszych uszu": że wszystkie religie są równe, wszyscy będziemy zbawieni, piekło jest puste i że do zbawienia wystarczy być dobrym człowiekiem. Mówi też o Polsce: o naszych kłótniach, zniewoleniu władzą i racjami, obawie przed uchodźcami...

Ksiądz, który stawia pytania. Konkurs dla Czytelników  

Dla Czytelników mamy 3 darmowe egzemplarze książki, ufundowane przez krakowski Dom Wydawniczy "Rafael". Otrzymają je nadawcy 1., 10. i 20. e-maila z hasłem: "Książka", które dotrą do nas (warszawa@gosc.pl) do 26 czerwca. Prosimy o podanie danych adresowych, niezbędnych do wysyłki książki.


Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją regulaminu konkursu "Wygraj książkę w Gościu Niedzielnym" dostępnego na stronie www.igomedia.pl/Regulaminy.

Przystąpienie do konkursu jest także równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów przeprowadzenia konkursu.

Administratorem danych osobowych jest Instytut Gość Media (Organizator). Dane osobowe są przetwarzane na podstawie Pani/Pana zgody, w celu przeprowadzenia konkursu, przez okres do zakończenia całego postępowania konkursowego. Dane osobowe mogą być udostępniane partnerom realizującym z Administratorem powyższy cel oraz uprawnionym organom. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu, wniesienia skargi do organu nadzorczego. W każdym momencie zgody na przetwarzanie danych w celu przeprowadzenia konkursu jak i opublikowanie wyników mogą zostać wycofane przez kontakt na adres e-mail: sekretariat@igomedia.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama