Aż 40 osób świeckich i jedna siostra zakonna zostało nagrodzonych medalem "Za zasługi dla Archidiecezji Warszawskiej". Oznaczenia wręczył kard. Kazimierz Nycz w archikatedrze warszawskiej w uroczystość jej patrona - św. Jana Chrzciciela.
Cztery nagrodzone osoby związane są z Towarzystwem Charytatywnym im. św. Ojca Pio przy klasztorze kapucynów w Warszawie. Elżbieta Milewska od 15 lat przygotowuje posiłki w kuchni dla ubogich i bezdomnych przy klasztorze braci kapucynów. Jest prezesem towarzystwa, koordynuje działania na rzecz osób potrzebujących. Anna Stanisławska od 14 lat pracuje jako pielęgniarka w punkcie medycznym przy klasztorze kapucynów. Niesie pomoc chorym, bezdomnym i ubogim. Kompetentna i wrażliwa na krzywdę innych. Marek Janik od 28 lat jest członkiem Koła Warszawskiego Towarzystwa Charytatywnego, gdzie pełnił funkcję skarbnika. Empatyczny i bardzo życzliwy dla ludzi potrzebujących. Jan Szostak od 19 lat jest związany z klasztorem braci kapucynów, przez wiele lat posługiwał w kuchni, nadzorując przygotowywanie posiłków.
Z parafią św. Anny w Wilanowie związani są kolejni nagrodzeni: Małgorzata Malinowska - przed laty prawnik w Konsulacie RP w Chicago, a teraz kieruje kancelarią parafialną. Ofiarnie angażuje się m.in. w działalność Caritas. Małżeństwo Danuta i Adam Domaszczyńscy, zaangażowani w życie parafii, fundatorzy figury św. Michała i kilku relikwiarzy, a Danuta jest liderem parafialnej wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym. Bertrand Jasiński - członek Rady Fundacji "Ecclesia Villanoviensis", powołanej, aby wspierać parafię św. Anny w Wilanowie, ważną dla polskiej kultury i historii.
Medale otrzymały również: Grażyna Lepianka z parafii Najświętszego Zbawiciela, która pracowała jako administrator domu parafialnego, a obecnie prowadzi kancelarię cywilną, oraz Małgorzata Dygas, dziennikarka związana z parafią Najświętszego Zbawiciela. Od 8 lat jest redaktorem prowadzącym biuletyn "Nasz Zbawiciel", wydawany przez parafię. Włodzimierz Kaliński z parafii św. Jana Kantego w Warszawie gorliwie posługuje w Liturgicznej Służbie Ołtarza. Lektor, nadzwyczajny szafarz Komunii Świętej. W parafii służy również swoją kompetentną pomocą jako elektronik.
Z parafii św. Andrzeja Boboli na Mokotowie wywodzą się kolejni nagrodzeni: Ewa Twarowska od wielu lat zaangażowana jest w krzewienie kultu św. Andrzeja Boboli. Prowadzi codzienną modlitwę przy relikwiach męczennika. Jest przewodnikiem pielgrzymów po sanktuarium i Muzeum św. Andrzeja Boboli. Działa w grupie Odnowy w Duchu Świętym. Barbara Zdanowska od 13 lat współtworzy biuletyn parafialny "Sanktuarium św. Andrzeja Boboli" - pismo poświęcone życiu chrześcijańskiemu, które jest jednym z najstarszych pism parafialnych w archidiecezji. Kazimierz Matras pracuje jako zakrystian w sanktuarium. Jest ojcem kapłana - jezuity. Swoją pracę traktuje bardzo sumiennie, z wielkim oddaniem.
W parafii Matki Bożej Królowej Polski na Marymoncie Maria Żółcińska od 40 lat jest członkiem Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Prowadzi kiosk parafialny i gazetkę - tablicę z aktualnościami. Wspiera parafialną Caritas, gdzie z wielkim oddaniem służy potrzebującym. Wszechstronnie zaangażowana w wiele inicjatyw.
Teresa Królikowska od 15 lat jest członkiem Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. Pełni posługę zakrystianki, dbając szczególnie o wystrój kościoła. Współpracuje z Caritas. Organizuje zbiórki dla potrzebujących. Jest współzałożycielką Świeckiej Wspólnoty Niewiast "Mikael".
Parafia św. Tomasza Apostoła w Warszawie ma dwoje nagrodzonych medalem parafian. Elżbieta Białek jest liderem Odnowy w Duchu Świętym. Należy do wspólnoty Żywego Różańca. Od 7 lat jest aktywnym członkiem rady duszpasterskiej w parafii. Natomiast Marek Rafalski to wieloletni pracownik i wolontariusz Hospicjum Onkologicznego oraz pracownik bloku operacyjnego w Centrum Onkologii przy ul. Wawelskiej. Cechuje go wielka empatia.