Nowy numer 23/2020 Archiwum

135 szczątków św. Piotra

Jak odkryto prawdziwe miejsce pochówku apostoła i co stało się z jego relikwiami? Na te pytania odpowiada Paweł Lisicki, przedstawiając historię niezwykłych odkryć, cudownych „przypadków” i żmudnej pracy wielu ekspertów.

To nie jest książka naukowa o pracach archeologicznych prowadzonych pod bazyliką św. Piotra w Watykanie, która wedle wielowiekowej tradycji została wzniesiona na grobie pierwszego papieża.

Chociaż przytacza solidnie dane faktograficzne i zawiera bogaty materiał zdjęciowy, nie zanudza nimi czytelnika. Czyta się ją momentami jak powieść sensacyjną, z nagłymi zwrotami akcji, niespodziewanymi wątkami, policyjnymi rysopisami... Głównym poszukiwanym sztabu naukowców z całego świata jest miejsce pochówku pierwszego papieża i jego szkielet.

Jak udało się zlokalizować 135 fragmentów kości pierwszego apostoła? Jak upewniono się co do ich autentyczności? Dlaczego przez lata tak mało mówiono o tym niezwykłym odkryciu? Co teraz dzieje się z relikwiami św. Piotra? Warto poczytać. Dla Czytelników mamy 3 darmowe egzemplarze książki, ufundowane przez wydawnictwo Fronda. O tym, jak je zdobyć, można przeczytać na: warszawa.gosc.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama