Nowy numer 3/2021 Archiwum

W sierpniu Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi

Na modlitwę i rekolekcje od 6 do 22 sierpnia w miejscu posługi św. Maksymiliana Kolbego zapraszają do Niepokalanowa ojcowie franciszkanie - gospodarze tego miejsca.

Każdego dnia od 6 do 22 sierpnia, zakonnicy i pielgrzymi będą się modlić w intencji poszczególnych stanów i grup społecznych. Nabożeństwo Wielkiego Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi składa się codziennie z Mszy św., modlitwy różańcowej i adoracji Najświętszego Sakramentu z odmówieniem aktu zawierzenia, po których następuje spotkanie ze specjalnie zaproszonymi gośćmi. W tym roku będą to m.in. s. Anna Maria Pudełko, egzorcysta ks. Wojciech Drab, Patrycja Hurlak czy Jan Budziaszek - świecki rekolekcjonista, były członek zespołu "Skaldowie".

Program modlitw i konferencji uzupełniają filmy, warsztaty i koncert. Wydarzenie odbędzie się od 6 do 22 sierpnia. Pierwszego dnia, kiedy to nastąpi zawierzenie Dziedzictwa Kolbiańskiego, prelekcję pt. "Duchowe dziedzictwo w. Maksymiliana Marii Kolbego" wygłosi po wieczornej Mszy św. o. Paulin Sotowski OFM Conv.

Wśród stanów i grup społecznych polecanych w kolejnych dniach modlitwy znajdują się m.in. rządzący, rodziny, sportowcy, ludzie kultury, sztuki i edukacji. 8 sierpnia, po zawierzeniu dzieł ewangelizacji i duchowieństwa, s. Anna Maria Pudełko wygłosi wykład "Maryja Gwiazda Nowej Ewangelizacji - Lectio Divina jako styl życia wiara i styl świadectwa w posłudze ewangelizacji".

- W ciągu 17 dni rekolekcji będziemy zawierzać Maryi wszystkie ważniejsze dziedziny naszego życia. Chcemy oddać pod Jej panowanie osoby, instytucje, sprawy osobiste i społeczne, problemy małe i wielkie. Wierzymy, wzorem św. Maksymiliana, że gdzie Ona wejdzie, tam łaskę nawrócenia i uświęcenia wyprasza - zachęcają franciszkanie.

Wielkie Zawierzenie Najświętszemu Sercu Maryi rozpocznie się 6 sierpnia i potrwa do 22 sierpnia. W ostatnim dniu nabożeństwa rozpocznie się także Max Festiwal - franciszkańskie spotkanie młodzieży. Osoby chcące spędzić w Niepokalanowie więcej czasu, mogą skorzystać z noclegów i posiłków w tamtejszym domu rekolekcyjnym. Więcej informacji znaleźć można tutaj.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama