Nowy numer 23/2020 Archiwum

Do Matki pieszo, rowerem, na rolkach… Warszawskie pielgrzymki

Pytanie nie brzmi: czy iść, ale jak i z kim wędrować w sierpniu do Jasnogórskiej Pani. Do wyboru jest 9 warszawskich pielgrzymek.

Jeśli ktoś planował w tym roku dołączyć do pielgrzymów na rolkach, jest już za późno. Zapisy zaczęły się o północy 1 lipca, a limit 100 miejsc zapełnił się w ciągu kilku godzin. Ci, którzy zaspali, mogą czekać na liście rezerwowej albo... wybrać jedną z ośmiu innych pielgrzymek, które w sierpniu wyruszą ze stolicy w kierunku Jasnej Góry.

39. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna (5-14 sierpnia)

W tym roku jej hasłem przewodnim będą słowa: „Otwórzcie drzwi Chrystusowi!”, wypowiedziane w Watykanie przez św. Jana Pawła II podczas uroczystej Mszy św. inaugurującej jego pontyfikat. WAPM jest organizowana przez kościół akademicki św. Anny. Wraz z nią idzie Pielgrzymka Żołnierzy. Wśród 19 grup jest też grupa rowerowa.

Nowością jest elektroniczny system zapisów, który ruszył 1 czerwca pod adresem: e-wapm.pl. Osoby zapisane on-line,mogą dokończyć proces rejestracji i odebrać pakiet pielgrzyma od 2 do 4 sierpnia w godz. 9-19.30 w krużgankach rektoratu kościoła św. Anny (ul. Krakowskie Przedmieście 68). W tych dniach będą prowadzone też zapisy w sposób tradycyjny.

Zapisać się będzie można również na trasie. W tym czasie także będzie działał system e-wapm.pl - można zapisać się on-line, a potem zgłosić się do Służby Zapisów, żeby dokonać opłat i odebrać pakiet pielgrzyma.

Wędrówka rozpocznie się 5 sierpnia Mszą św. o 5.30 w kościele akademickim. Osoby, które z różnych względów nie pójdą na pielgrzymkę, mogą dołączyć do niej duchowo i w krużgankach rektoratu, w dniu zapisów pobrać Pakiet Pielgrzyma Duchowego.

Szczegóły na: www.wapm.waw.pl, pielgrzymkawapm@gmail.com i pielgrzymkowej infolinii: 730 742 531.

« 1 2 3 4 5 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama