Nowy numer 33/2019 Archiwum

Anioł w mundurze

– Dzień dobry, czy wszyscy żyją...? – to pierwsze słowa, jakimi Alfred Paplak wita w pustostanach, ziemiankach czy zaroślach swoich podopiecznych. Dla niektórych jest dowodem na istnienie... Matki Bożej.

Marina przyjechała do Polski szukać lepszego życia. Nie tak sobie je wyobrażała, ale wrócić na Białoruś nie zamierzała. Przez kilkanaście lat marzyła o pracy, domu i rodzinie. Praca była, ale dorywcza. Dachu nad głową nie miała, więc jak myśleć o ślubie? W wietnamskim barze przy Dworcu Zachodnim poznała Bogdana. Bezdomnego bez perspektyw. Z problemem alkoholowym i groszami, które zarabiał na wskazywaniu wolnych miejsc i „pilnowaniu” samochodów na parkingu. Zamieszkali w namiocie w pobliżu dworca. Musiał im służyć za dom także w zimie.

Dostępne jest 13% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL