Nowy numer 22/2020 Archiwum

Pielgrzymi WAPM dotarli na Jasną Górę

W deszczu, ale szczęśliwi. Trzy tysiące pielgrzymów Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej dotarło o 9.00 przed jasnogórski tron Matki Bożej.

- Wędrowaliśmy, by uczyć się od Ciebie otwarcia na Jezusa. Przyjmij nas, pobłogosław i prowadź do Twojego Syna. Oddajemy się pod Twoją obronę - modlili się pielgrzymi, którzy dotarli na jasnogórski szczyt. Przemoczonych, ale wzruszonych witał kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski.

20 grup Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej sprawnie pokonało niemal 300-kilometrową trasę, nawiedzając po drodze sanktuaria maryjne, m.in.: Matki Boskiej Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask w Niepokalanowie, Matki Bożej Jazłowieckiej w Szymanowie, Matki Bożej Świętorodzinnej w Miedniewicach, św. Anny w Smardzewicach, Matki Bożej Gidelskiej, Matki Bożej Mstowskiej Miłosierdzia oraz sanktuarium św. Ojca Pio na Przeprośnej Górce.

W tym roku głównym przesłaniem pątniczej drogi było hasło: "Otwórzcie drzwi Chrystusowi!", nawiązujące do pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do ojczyzny przed 40 laty, oraz temat rozeznawania powołania, szczególnie ważny dla ludzi młodych, podejmujących życiowe decyzje.

Z 39. Warszawską Akademicką Pielgrzymką Metropolitalną po raz pierwszy na szlak wyruszyła grupa czarna. To grupa o charakterze medytacyjnym, prowadzona przez jezuitów. Jej przewodnikiem był o. Paweł Kowalski SJ z Duszpasterstwa Akademickiego "Winnica" w Gdańsku. Niektóre grupy poprowadzili po raz pierwszy tegoroczni neoprezbiterzy archidiecezji warszawskiej.

Natomiast drugi rok z rzędu z akademikami pielgrzymowała na Jasną Górę grupa biało-niebieska, w której powędrowali m.in. młodzi z Rosji, Ukrainy i Białorusi wraz z franciszkanami posługującymi w tych krajach. W sumie 39. Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna liczyła 20 grup (w jej skład weszło 19 grup i grupa wojskowa, która na Jasną Górę dotrze jako osobna pielgrzymka).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama