Nowy numer 21/2020 Archiwum

#STARTER ma rozpalić wiarę u młodych

Ponad 650 młodych z całej Polski weźmie udział w katolickiej konferencji młodzieżowej, która odbędzie się 28 września w Warszawie.

Katolicka konferencja młodzieżowa #STARTER odbędzie się 28 września w In1Place przy ul. Szarych Szeregów 11 w Warszawie. Wezmą w niej udział młodzi z całej Polski. - Mamy już zgłoszenia z Gdańska, Krakowa, Poznania, Wrocławia, Lublina czy Białegostoku - mówi Michał Jeleń, lider Wspólnoty Modlitewno-Ewangelizacyjnej "Abba", inicjator spotkania.

Pomysł na stworzenie przestrzeni na rozpalenie i umocnienie wiary wpisuje się w troskę Kościoła o młodych. - Zainspirowały mnie słowa papieża Franciszka, który powiedział na ŚDM w Panamie, że młodzi są "Bożym teraz". Dodatkowo poczułem w sercu, by wykorzystać zdobyte podczas moich wyjazdów, doświadczenie Kościoła  na Syberii, w Afryce czy Szwecji - mówi.

Zdaniem organizatora, problemem współczesnej młodzieży - szczególnie mieszkającej w dużych metropoliach - coraz częściej staje się poczucie osamotnienia, brak realnych relacji, depresja, a także odchodzenie od wiary. - Tymczasem powstające w Kościele wspólnoty, są miejscem, gdzie młodzi mogą być sobą, tworzyć więzi, być zaakceptowanymi takimi, jacy są. Wierzymy, że podczas konferencji będą mogli tego doświadczyć. Chcemy mówić ich językiem o tym, że Jezus żyje i jest zainteresowany ich życiem - mówi.

Dlatego konferencja #STARTER będzie prowadzona w młodzieżowym stylu. Lasery i światła stworzą klimat klubowej imprezy, będzie dużo konkursów, ścianka z memami i integracje ze sceny. Młodzi poprowadzą także uwielbienie i wygłoszą świadectwa. - Chcemy dać młodym doświadczenie żywej wiary, ale w nowoczesny sposób - wyjaśnia pomysłodawca.

Dla młodzieży przygotowane są ścieżki warsztatowe: "Wyczuj siebie” - o emocjach, "Infinity war” - o relacjach, "Z Supermanem na spacerze” - o ewangelizacji ulicznej oraz "Pasja, Misja, Raban" - czyli jak robić Królestwo Boże w świecie. Zamiast długich konferencji będą #Inspiracje - krótkie przemówienia znanych mówców, m.in. Marcina Zielińskiego. W strefie #Spotkanie będzie można porozmawiać z księdzem lub psychologiem. Koncert dadzą także młodzi raperzy z formacji Muode Koty oraz uwielbieniowy Projekt Przebudzenie.

Całodzienne spotkanie zakończy się Eucharystią i modlitwą wstawienniczą. - Chcemy posłać młodych do swoich parafii, by mogli rozpalać innych i budować wspólnoty - wyjaśnia M. Jeleń.

Więcej informacji o konferencji na www.starter.waw.pl.

Wywiad z Michałem Jeleniem o nowym projekcie ewangelizacyjnym #STARTER ukaże się w 35. numerze warszawskiego Gościa Niedzielnego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama