Nowy numer 23/2020 Archiwum

Zabieg taktyczny?

W budżecie miasta na bieżący rok nie zaplanowano wdrażania Deklaracji LGBT+.

Wiceprezydent Renata Kaznowska przyznała, że na bieżący rok nie ma pieniędzy na finansowanie założeń podpisanego przez prezydenta Rafała Trzaskowskiego w lutym dokumentu.

Opisywał on przywileje i sposoby promocji osób o orientacji homoseksualnej, m.in. przez prowadzenie hostelu dla osób LGBT+, zakaz zwalniania takich osób w urzędach i firmach, które współpracują z ratuszem, oraz dodatkowe lekcje z edukacji seksualnej.

Aldona Machnowska-Góra z biura kultury i komunikacji społecznej poinformowała jednak, że ratusz nie wycofuje się ze wsparcia postulatów osób LGBT. „Realizujemy kolejny etap programu »Szkoła przyjazna prawom człowieka. Jak przeciwdziałać wykluczeniu i przemocy w szkole«, który w ubiegłym roku z powodzeniem przeprowadziliśmy we wszystkich szkołach na Ochocie, teraz będzie w 3 dzielnicach: w Wilanowie, Woli i Wawrze” – zapowiedziała na FB.

– Deklaracja LGBT wciąż nie została odwołana. Dopóki to nie nastąpi, można obawiać się, że mamy do czynienia z taktycznym zabiegiem, a nie wynikiem głębszej refleksji – uważa adwokat Rafał Dorosiński z Instytutu Ordo Iuris.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama