Nowy Numer 37/2019 Archiwum

Skarby na Bielanach

Rzędy metalowych regałów Archiwum Archidiecezjalnego Warszawskiego kryją w sobie bezcenną historię, nie tylko lokalnego Kościoła. Udostępnienie jej szerszej publiczności bywa trudne.

To najstarszy nasz dokument. Pochodzi z 1398 r. i dotyczy księcia Jana Mazowieckiego. Zawiera informacje o przeniesieniu kapituły kolegiackiej z Czerska do Warszawy – pokazuje Paweł Misierewicz, pracownik Archiwum Archidiecezjalnego Warszawskiego, student historii, który zdobywa doświadczenie jako archiwista. Dla niego zbiory to kopalnia wiedzy. Ale nie tylko dla niego.

Dostępne jest 4% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL