Nowy numer 22/2020 Archiwum

102 km z biskupem Markiem

Warszawsko-praski biskup pomocniczy w sierpniu szedł z piechurami na Jasną Górę, a teraz przesiądzie się na rower i pojedzie z pielgrzymami do Ostrówka.

„Rozkręcamy wiarę” to cykl jednodniowych wypraw, organizowanych przez księży salwatorianów oraz duszpasterstwo akademickie i postakademickie STUDENT+ na otwarcie sezonu rowerowego, na wiosnę, oraz jesienią na jego zakończenie.

Sprzed kościoła NMP Matki Zbawiciela (ul. Olimpijska 84) 5 października o 7.30 wyruszy pielgrzymka rowerowa do Ostrówka do Domu św. Faustyny Kowalskiej, gdzie mistyczka pracowała, zanim wstąpiła do zakonu.

Gościem honorowym piel- grzymki będzie bp Marek Solarczyk z diecezji warszawsko-praskiej, który także wsią- dzie na rower i podąży z pielgrzymami do Ostrówka. Przejedzie z nimi całą trasę: 102 km i na miejscu (ok. godz. 12) będzie przewodniczył Eucharystii. Po obiedzie będzie okazja do zwiedzania Domu św. Faustyny. Po odmówieniu Koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 15 pielgrzymi wyruszą na rowerach w drogę powrotną do Warszawy. – U źródła tych wypraw leży chęć zbliżenia ludzi do Boga poprzez aktywność fizyczną. Zawsze organizujemy je do ważnych miejsc kultu religijnego i staramy się, aby miały wymiar duchowy. Są doskonałą okazją, aby w nowy sposób zaprosić ludzi do Kościoła i pomóc odkryć im patronkę rowerzystów Madonnę del Ghisallo, której sanktuarium znajduje się w północnych Włoszech – mówi ks. Kamil Leszczyński SDS. Na pielgrzymkę można się zapisać do 1 października poprzez formularz na stronie: warszawa.sds.pl. Koszt 35 zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama