Nowy numer 43/2020 Archiwum

102 km z biskupem Markiem. Pielgrzymka rowerowa do Ostrówka

Bp Marek Solarczyk szedł już w sierpniu z praskimi piechurami na Jasną Górę. Teraz przesiądzie się na rower i pojedzie z pielgrzymami do Ostrówka.

"Rozkręcamy wiarę" to cykl jednodniowych wypraw, organizowanych przez księży salwatorianów oraz duszpasterstwo akademickie i postakademickie STUDENT+ na otwarcie sezonu rowerowego – na wiosnę oraz jesienią na jego zakończenie.

5 października o 7.30 sprzed kościoła NMP Matki Zbawiciela (ul. Olimpijska 84) wyruszy pielgrzymka rowerowa do Ostrówka -  Domu św. Faustyny Kowalskiej, gdzie mistyczka pracowała zanim wstąpiła do zakonu.

Wśród pielgrzymów wybierających się do Ostrówka jest biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej Marek Solarczyk. Przejedzie całą, licząca 102 km, trasę i na miejscu, ok. godz. 12 będzie przewodniczył Eucharystii.

Po obiedzie zaplanowano zwiedzanie Domu św. Faustyny. Po odmówieniu Koronki do Miłosierdzia Bożego o godz. 15, pielgrzymi wyruszą na rowerach w drogę powrotną do Warszawy.

- U podstaw zorganizowania tych wypraw leży chęć zbliżenia ludzi do Boga poprzez aktywność fizyczną. Wszystkie wyprawy zawsze są organizowane do ważnych miejsc kultu religijnego i mają wymiar duchowy. Są doskonałą okazją, aby w nowy sposób zaprosić ludzi do Kościoła i pomóc odkryć im patronkę rowerzystów Madonnę del Ghisallo, której sanktuarium znajduje się w północnych Włoszech - mówi ks. Kamil Leszczyński SDS.

Na pielgrzymkę można się zapisywać do 1 października poprzez formularz na stronie: warszawa.sds.pl. Koszt 35 zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama