Nowy numer 23/2020 Archiwum

Teologia dla świeckich? Ostatni dzwonek na zapisy

Tylko do jutra można składać dokumenty na studia teologiczne na PWTW. Ciekawą ofertą jest także studium "Teologia dla zabieganych”.

- Człowiek, który studiuje teologię, uczy się patrzeć w nieskończoność - zachęca do podjęcia studiów ks. prof. Krzysztof Pawlina, rektor Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie.

Propozycja niestacjonarnych studiów teologicznych skierowana jest do wszystkich, choć szczególnie może być interesująca dla członków ruchów i stowarzyszeń katolickich oraz dla osób konsekrowanych. Studia teologiczne trwają 6 lat i kończą się egzaminem z całej teologii (ex universa theologia) oraz egzaminem magisterskim.

Każdy, kto pragnie pogłębić swoją wiedzę o Bogu i świecie oraz umocnić chrześcijańską wizję rzeczywistości, znajdzie coś dla siebie. Studia teologii wprowadzają w dynamizm życia Kościoła, pomagają rozpoznać własne powołanie chrześcijańskie i przygotowują do wypełnienia w sposób aktywny i odpowiedzialny funkcji świeckiego lidera wspólnoty kościelnej. Absolwenci też zdobywają kwalifikacje do pracy jako nauczyciele religii.

Rozmowy rekrutacyjne z kandydatami na studia zaplanowano na 26 września od godz. 15.00. Jest to też data ostatecznego składania dokumentów.

Oprócz studiów w Warszawie, istnieje możliwość studiowania teologii również w jednym z ośrodków zamiejscowych Papieskiego Wydziału Teologicznego: w Koninie, Siedlcach, Białymstoku, Koszalinie, Łodzi, Radomiu, Gdyni i Bydgoszczy.

Ciekawą propozycją jest także studium "Teologia dla zabieganych”. To akademicki kurs wiary i teologii. W ciągu czterech semestrów można poznać odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania związane z Biblią, z fundamentami wiary i chrześcijańskim stylem życia we współczesnym świecie.

Uczelnia zaprasza zarówno liderów, animatorów wspólnot chrześcijańskich, jak i osoby poszukujące swojej indywidualnej drogi do Boga. Zajęcia trwają cztery semestry (dwie soboty w miesiącu) i odbywają się w głównym budynku przy ul. Dewajtis 3 (Las Bielański w Warszawie). Zgłoszenia do studium przyjmowane są do 30 września.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama