Nowy numer 23/2020 Archiwum

Nie tylko na październik. Konkurs różańcowy

Czym jest różaniec i jak go odmawiać? - radzi XVII-wieczny święty jezuita, czciciel Matki Bożej.

Czym jest różaniec i jak go odmawiać? - radzi XVII-wieczny święty jezuita, czciciel Matki Bożej.

„Nie ma modlitwy przynoszącej więcej łask dla duszy i bardziej chwalebnej dla Jezusa i Maryi niż dobrze odmówiony różaniec” - podkreśla św. Ludwik Maria Grignion de Montfort w książce „Przedziwny sekret Różańca Świętego”. Zaraz jednak dodaje: „Nie ma jednocześnie trudniejszej do odmówienia, w której tak trudno wytrwać do końca, szczególnie z powodu rozproszenia (…)”.

Dlaczego różaniec jest tak trudny? Bo za prostą treścią kryje się całe życia Jezusa i Maryi, cała głębia tajemnicy zbawienia, którą wciąż musimy odkrywać. Można więc różaniec „odklepać”, odmówić, ale można też przy jego pomocy wejść w kontemplację dzieła zbawienia.

Tak prosty, a tak trudny

Jak więc modlić się tajemnicami różańcowymi? Św. Ludwik Maria Grignion de Montfort daje konkretne wskazówki i podsuwa sprawdzone metody. Wskazuje na liczne owoce tej modlitwy, przytaczając świadectwa jej niezwykłej skuteczności.

Dla Czytelników mamy trzy egzemplarze książki ufundowane przez wydawnictwo Esprit z Krakowa. Otrzymają je nadawcy 1., 10. i 20. e-maila z hasłem: „Różaniec”. 

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama