Nowy numer 23/2020 Archiwum

Bp Tadeusz Pikus: "Różaniec to modlitwa serca"

W parafii św. Dominika na Służewie świętowano Warszawski Dzień Modlitwy Różańcowej i 90. rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Żółkiewskiej, czczonej również jako Niepokalana Królowa Różańca.

Dzieci, młodzież, niepełnosprawni, chorzy, członkowie Żywego Różańca przez cały dzień kolejno prowadzili różańcową sztafetę w parafii ojców dominikanów na Służewie. Z okazji X Warszawskiego Dnia Modlitwy Różańcowej emerytowany biskup diecezji drohiczyńskiej Tadeusz Pikus, odprawił koncelebrowaną Mszę św. Przy ołtarzu stanęli z nim m.in. ursynowski dziekan ks. prałat Jacek Kozub oraz przeor służewskiego klasztoru o. Jakub Kruczek.

W homilii biskup przypomniał słowa św. Jana Pawła II o tym, że "różaniec to skarb, który trzeba odkryć". Jak zaznaczył duchowny, odkrywać go należy nie tylko intelektualnie.

Na służewskie święto Różańca mieszkańcy ursynowskiej parafii Wniebowstąpienia Pańskiego przyszli w pieszej pielgrzymce.   Na służewskie święto Różańca mieszkańcy ursynowskiej parafii Wniebowstąpienia Pańskiego przyszli w pieszej pielgrzymce.
Joanna Jureczko-Wilk / Foto Gość

- Jest to również modlitwa serca, która zawiera istotę prawdy objawionej w Piśmie Świętym. Zanosimy w niej - razem z Maryją i za Jej wstawiennictwem - modlitwy do Boga - mówił bp T. Pikus.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama