Nowy numer 42/2019 Archiwum

Tajemnica krzyża

Czego doświadcza człowiek, który przez sześć miesięcy przebywa we wnętrzu paschalnego znaku? Pielgrzymi z Łodzi nakreślili krzyż stopami, idąc pieszo przez Amerykę.

Roman Zięba i Wojciech Jakowiec to członkowie łódzkiej wspólnoty Pielgrzymów Bożego Miłosierdzia. A wyprawa "aCross America” jest 13. modlitewną wędrówką, jaką podejmuje wspólnota. Tym razem samotna, pątnicza droga układała się w formie krzyża i prowadziła przez Amerykę Północną. Idąc pieszo przez 190 dni, pielgrzymi modlili się, by Stany Zjednoczone, lider światowej gospodarki i kraj, który dyktuje światu nowe trend,  raz jeszcze się nawrócił, przyjął Chrystusa i otrzymał światło na nowe czasy.

Książka "Krzyż Ameryki” wydawnictwa Summus nie jest typową opowieścią o pielgrzymowaniu. "To opowieść o krzyżu, czyli o zadaniu, jakie człowiek dostaje do wykonania na swoją drogę i o nadziei, która uobecnia się w tym znaku w chwilach najcięższej próby” - przekonuje Roman Zięba, autor dziennika pieszej wędrówki. Książka to wciągająca opowieść o działaniu Bożej Opatrzności, kulturze i problemach kraju za oceanem i przypadkowo spotkanych mieszkańcach, ale także duchowa podróż w głąb siebie - by umrzeć i na nowo zmartwychwstać.

Dla Czytelników "Gościa” mamy trzy egzemplarze publikacji. Otrzymają je osoby, które na adres warszawa@gosc.pl wyślą maila z tytułem książki i danymi potrzebnymi do wysyłki.

------------------------------------------
Udział w konkursie jest równoznaczny z akceptacją regulaminu konkursu "Wygraj książkę w Gościu Niedzielnym" dostępnego na stronie www.igomedia.pl/Regulaminy.

Przystąpienie do konkursu jest także równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów przeprowadzenia konkursu.

Administratorem danych osobowych jest Instytut Gość Media (Organizator). Dane osobowe są przetwarzane na podstawie Pani/Pana zgody, w celu przeprowadzenia konkursu, przez okres do zakończenia całego postępowania konkursowego. Dane osobowe mogą być udostępniane partnerom realizującym z Administratorem powyższy cel oraz uprawnionym organom. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu, wniesienia skargi do organu nadzorczego. W każdym momencie zgody na przetwarzanie danych w celu przeprowadzenia konkursu jak i opublikowanie wyników mogą zostać wycofane przez kontakt na adres e-mail: sekretariat@igomedia.pl.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL