Nowy numer 2/2021 Archiwum

Rekord frekwencji w Warszawie

W stolicy padł rekord uczestnictwa w wyborach parlamentarnych. Na Wilanowie głosowało ponad 85 proc. uprawnionych.

Ogólnopolska frekwencja w niedzielnych wyborach parlamentarnych wyniosła 61,1 proc. Tłumnie do urn poszli także warszawiacy. Na 1 mln 392 tys. uprawnionych ważny głos oddało 1 mln 67 tys. mieszkańców.

Już o godz. 12 frekwencja wyniosła w stolicy 20,73 procent. Na godz. 17 Państwowa Komisja Wyborcza szacowała ją na 54,86 procent,, najwięcej w Polsce. Ale już późnym popołudniem w niektórych komisjach zaczęło brakować kart do głosowania. Zdarzały się takie, w których frekwencja przekroczyła znacznie 80 proc. Na Ursynowie głosowało 85 proc. mieszkańców. W całej Warszawie - 78,19 proc.

Najmniej wyborców do urn poszło w Śródmieściu, a rekordowe 99,56 proc. wyborców zagłosowało w Szkole Podstawowej Nr 212 im. Krystyny Krahelskiej na Stegnach.

Frekwencja na Mazowszu wyniosła blisko 69 proc.

Prezydent Warszawy obiecał, że jeśli do urn pójdzie 67 proc. mieszkańców Warszawy, placówki kulturalne i sportowe w stolicy w kolejny weekend będą dostępne za darmo.

- Udowodnijmy, jak bardzo cenimy sobie demokrację, jak bardzo zależy nam na dobrej przyszłości naszej ojczyzny - zachęcał  z kolei w orędziu prezydent Andrzej Duda. Posłuchano go nie tylko w Warszawie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama