Nowy numer 2/2021 Archiwum

Dwa tysiące stypendiów

Ubrani w charakterystyczne żółte chusty wolontariusze zbierali w Dniu Papieskim datki na stypendia dla młodych uzdolnionych stypendystów Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

Przed Świątynią Opatrzności Bożej stanęło nawet miasteczko namiotowe, w którym można było wziąć udział m.in. w warsztatach z robotyki. Dla dzieci przygotowano malowanie twarzy, zabawy zręcznościowe i konkursy. W całej Warszawie kwestowała młodzież z KSM, szkół imienia Jana Pawła II, Przymierza Rodzin, a także harcerze i sami stypendyści.

Dziś w całej Polsce uczy się ponad 2 tys. osób, które finansowo wspiera fundacja. Stypendyści "Dzieła Nowego Tysiąclecia" tworzą żywy pomnik Jana Pawła II. W ciągu blisko 20 lat wsparcie uzyskało ponad 5 tys. uczniów z niezamożnych rodzin z małych miejscowości. Wielu z nich mogło dzięki stałemu wsparciu rozwijać swoje pasje i uczyć się na wymarzonych uczelniach. Stypendystami fundacji mogą zostać uczniowie po pierwszym semestrze 7 klasy szkoły podstawowej oraz szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy programu mogą otrzymywać wsparcie także podczas studiów.

W trakcie publicznych zbiórek podczas dziewiętnastu edycji Dnia Papieskiego zebrano na ten cel ponad 130 mln złotych. Do końca miesiąca fundusz można wesprzeć wysyłając SMS o treści STYPENDIA pod numer 74265. Dopiero w listopadzie poznamy szczegółowe podsumowanie tegorocznej zbiórki. Chętni mogą jednak wspierać program także przez wpłaty na fundusz stypendialny przez cały rok.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama