Nowy numer 32/2022 Archiwum

Wielki Namiot Spotkania. O. Szustak, bp Siemieniewski, o. Recław i M. Zieliński

To będzie wielki namiot spotkania z Bogiem, wypełniony modlitwą, konferencjami pełnymi pasji, słuchaniem Słowa Bożego i uwielbieniem. 24/7 Serce Dawida odbędzie  się w dniach 19-20 października w hali EXPO w Warszawie.

15 konferencji wygłoszonych przez kilkunastu gości z Polski i zagranicy,  uwielbienie, modlitwa wstawiennicza, koncert uwielbienia Doroty Wolskiej, wieczór konfesjonałów oraz Nocna Góra Modlitwy, czyli całonocne czuwanie z uwielbieniem i modlitwą. Na 33 godziny hala Expo zamieni się w ogromny namiot nieustannej modlitwy i uwielbienia. Konferencja 24/7 Serce Dawida rozpocznie się w sobotę o godz. 9, a zakończy w niedzielę o 18.00. Zamysłem twórców konferencji jest tworzenie przestrzeni osobistego spotkania z Panem Bogiem, która owocuje wewnętrzną przemianą i czyni wierzących autentycznymi świadkami spotkania z Chrystusem w swoich środowiskach.

Konferencja 24/7 Serce Dawida 2019 - Zapowiedź
Warszawa 24/7 - Dom Modlitwy / House of Prayer

Niedzielny program konferencji rozpocznie się Eucharystią pod przewodnictwem bp. Michała Janochy. Zaplanowano także specjalne wideo-przesłania do uczestników przygotowane przez kard.Kazimierza Nycza, abp.Grzegorza Rysia oraz abp.Józefa Kupnego. Równolegle do głównego programu odbędzie się seria 12 wydarzeń towarzyszących w formule paneli dyskusyjnych. W ramach konferencji zaplanowane są także 4 sesje Forum Teologicznego oraz specjalna ścieżka dla młodych. Spragnieni ciszy i modlitwy adoracji odnajdą się w miejscu z Najświętszym Sakramentem, które będzie otwarte przez cały czas trwania konferencji.

Motywem przewodnim cyklu konferencji 24/7 Serce Dawida są słowa: "Dotknięty przez Boga, przemieniony na zawsze, posłany by zmienić świat".

- Potrzebujemy chrześcijaństwa, które ma ten element mistyczny spotkania z Panem Bogiem, ale ważne jest, by nie zatrzymać się tylko na tej rzeczywistości, ale żeby iść w świat, do miejsc, gdzie mieszkamy i pracujemy, aby dzielić się z innymi ludźmi Dobrą Nowiną. Dlatego tematem tegorocznej konferencji będą słowa "Otrzymacie Moją Moc", które tak wyraźnie wskazują, że mocą Zmartwychwstałego Chrystusa również dziś jesteśmy wezwani, by iść i głosić Ewangelię - mówi Maciej Wolski, główny organizator konferencji.

Apostolskiego błogosławieństwa udzielił papież Franciszek, a listy ze słowami zachęty i błogosławieństwa dla uczestników cyklu konferencji 24/7 Serce Dawida skierowali m.in. kard. Kazimierz Nycz, abp Wojciech Polak, abp Stanisław Gądecki, abp Grzegorz Ryś, abp Józef Kupny, abp Marek Jędraszewski i bp Romuald Kamiński.

Po raz pierwszy w wydarzeniu weźmie udział o. Adam Szustak OP, który wygłosi dwie konferencje. Będzie można też spotkać i posłuchać m.in.: bp. Andrzeja Siemieniewskiego, dr. Johannesa Hartla, Marcina Jakimowicza, Macieja Wolskiego, Marcina Zielińskiego czy Krzysztofa Demczuka. Zapisy na konferencję i więcej informacji na stronie: 24-7.org.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama