GN 2/2021 Archiwum

Warszawski benefis o. Leona Knabita OSB

Znany i zasłużony benedyktyn spróbuje podsumować swoje 90 lat życia i 65 lat kapłaństwa. Z właściwym sobie ciepłem i humorem.

Mimo 90 lat o. Leon Knabit w Warszawie bywa przynajmniej raz w roku. Jest stałym gościem wiosennych Targów Wydawców Katolickich. Przy stoliczku podpisuje swoje książki i czeka na odwiedzających z dobrym słowem i cukierkami.

Jest cenionym duszpasterzem, rekolekcjonistą i spowiednikiem; współpracuje z telewizją, radiem. Spod jego pióra wyszło ponad 20 książek, wiele artykułów i felietonów. Od kilku lat prowadzi bloga w ramach strony Centrum Duchowości Benedyktyńskiej.

Tym razem mnich przyjedzie do Warszawy jesienią, by właśnie tutaj, w Katolickim Centrum Kultury Dobre Miejsce, 22 listopada świętować benefis: 90. urodziny i 65. rocznicę przyjęcia święceń kapłańskich. O to, jak zmienia się wobec łaski Bożej postrzeganie siebie samego - pisarza, felietonisty, blogera..., a jednak przede wszystkim mnicha żyjącego według reguły św. Benedykta, zapyta jubilata Marcin Witan. Nie zabraknie również pytań o przepis na długowieczność, wciąż  błyskotliwe poczucie humoru i dystans wobec wielu gorących, medialnych dyskusji.

Rozmowę dopełni wyjątkowe wykonanie wierszy autorstwa księży i poetów: Karola Wojtyły, Jana Twardowskiego, Janusza Pasierba, Jerzego Szymika oraz Ernesta Brylla. Wystąpią: Agata Bernadt i Tomasz Grzybowski z krakowskiej Piwnicy Pod Różą.

Spotkanie z jubilatem rozpocznie się 22 listopada o godz. 19 w auli im. bł. ks. J. Popiełuszki, (ul. Dewajtis 3, wejście B). Bilety - w cenie 35 zł dostępne on-line na Evenea oraz godzinę przed wydarzeniem w kasie, w rejestracji Domu Rekolekcyjnego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama