Nowy numer 38/2022 Archiwum

Św. Stanisław i bł. Karolina odwiedzą praskie parafie

Relikwie patronów młodzieży: bł. Karoliny Kózkówny i św. Stanisława Kostki odwiedzą parafie w diecezji warszawsko-praskiej, w której od września trwa synod młodych.

Peregrynacja relikwii bł. Karoliny Kózkówny – 16-letniej dziewczyny, która w 1914 r. została brutalnie zamordowana, broniąc swej czystości – rozpocznie się od parafii Najczystszego Serca Maryi (ul. Chłopickiego 2). Teraz błogosławiona Karolina patronuje synodowi młodych, który od września trwa w diecezji warszawsko-praskiej.

– Od prywatnej osoby otrzymaliśmy również relikwie św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, który towarzyszyć będzie bł. Karolinie w wędrówce po parafiach naszej diecezji. Mamy nadzieję, że ta para wstawienników będzie wypraszać łaski i wspierać młodych w parafiach – mówi ks. Michał Dziedzic, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Młodzieży w warszawsko-praskiej kurii.

Nawiedzenie relikwii rozpocznie się od uroczystej Mszy św. odprawionej 17 listopada o godz. 18 w grochowskim kościele. Potem relikwiarze powędrują do parafii, które zgłoszą chęć ich przyjęcia (synod@florianska3.pl), i na spotkania wspólnot młodych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy