Nowy numer 43/2020 Archiwum

Maryjność Prymasa Tysiąclecia

Mazowiecka Wspólnota Rycerstwa Niepokalanej zaprasza do Wilanowa, by uczyć się, jak kard. Stefan Wyszyński, "oddychać Maryją".

Kardynał Wyszyński zwykł mawiać: "Ludzie twierdzą, że czas to pieniądz. A ja wam mówię – czas to miłość". W 71. rocznicę jego wyboruna prymasa Polski, 16 listopada w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie w godz. 11-17.30, odbędzie się konferencja pt. "Oddychać Maryją" oraz Dzień Mazowieckiej Wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej. Jest to okazja do przyjrzenia się historii Polski w relacji z Kościołem katolickim w okresie PRL-u przez wskazanie postawy ówczesnego społeczeństwa wobec władz komunistycznych, a przede wszystkim pogłębienie wiedzy o działaniach prymasa Polski kard. Stefana Wyszyńskiego.

- Wobec współczesnych wyzwań cywilizacyjnych, zwłaszcza w kwestiach wiary i moralności oraz psucia obyczajów, Rycerstwo Niepokalanej nie ustaje w walce o ich naprawę. Czyni to pod opieką i za pośrednictwem Niepokalanej. Znamienitym synem Maryi jest bez wątpienia Apostoł Niepokalanej, Prymas Tysiąclecia kard. Stefan Wyszyński, który już wkrótce zawita w gronie błogosławionych. Jego życie było nieustannym "oddechem Maryi" – podkreśla o. Stanisław Piętka, prezes Rycerstwa Niepokalanej w Polsce, zapraszając na Mszę św. w Świątyni Opatrzności Bożej oraz konferencję pt. "Oddychać Maryją – świadectwo Prymasa kard. Ks. Stefana Wyszyńskiego".

Panelistami będą m.in. Anna Rastawicka z Instytutu Prymasa Wyszyńskiego oraz o. dr Gabriel Bartoszewski OFMCap, wicepostulator w procesie beatyfikacyjnym Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Uroczystość odbędzie się w ramach Dnia Mazowieckiej Wspólnoty Rycerstwa Niepokalanej.

W czasie spotkania zaplanowano także projekcję filmu "Prymas. Trzy lata z tysiąca" w reżyserii Teresy Kotlarczyk. Warunkiem uczestnictwa jest rejestracja: niepokalana.wilanow@gmail.com. Poniżej szczegółowy program do pobrania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama