Nowy numer 44/2020 Archiwum

Tysiąc zdrowasiek

29 listopada w Niepokalanowie rozpocznie się nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. W duchowym przygotowaniu pomoże św. Faustyna.

Już po raz trzeci w kaplicy św. Maksymiliana w Niepokalanowie organizowana jest nowenna według św. Faustyny Kowalskiej. Nie każdy wie, że Apostołka Bożego Miłosierdzia przez 9 dni odmawiała tysiąc „Zdrowaś, Maryjo”.

Codziennie. Nie uroniła przy tym żadnego obowiązku. Jak sama napisała w „Dzienniczku”: „Dla chcącego – nic trudnego”. Nowenna rozpocznie się 29 listopada i potrwa do 7 grudnia. Każdego dnia będzie rozpoczynać się Mszą św. o godz. 7 rano, następnie do godz. 21 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament.

W ciągu dnia przewidzianych jest 5 dwugodzinnych bloków modlitewnych, podczas których odmówiony zostanie cały Różaniec. Pomiędzy blokami modlitewnymi przewidziane są godzinne przerwy na cichą modlitwę, posiłek i odpoczynek. O godz. 15 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Uczestnicy nowenny będą modlić się o triumf Niepokalanego Serca Maryi w Polsce i na świecie, a także o pokój w Polsce i na świecie, jedność w Kościele, za ojczyznę, rządzących, o pełną ochronę prawną ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci, nawrócenie wszystkich nieprzyjaciół Kościoła oraz w intencjach poleconych Niepokalanej.

W nowennie można uczestniczyć w dowolnym zakresie. W tym samym czasie w bazylice odprawiana będzie tradycyjna nowenna – Msza św. o 11.00 i 18.00 z okolicznościowym kazaniem. W czasie nowenny wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Z tej okazji 6 grudnia odbędzie się czuwanie modlitewne przed spotkaniem „Oddaj się Maryi”. Szczegóły i zgłoszenia na www.niepokalanow.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama