Nowy numer 23/2021 Archiwum

"Kocham Mazowsze". Konstanty Radziwiłł nowym wojewodą

Lekarz i były minister zdrowia został mianowany przez premiera wojewodą mazowieckim. Zastąpił dotychczasowego Zdzisława Sipierę, który objął mandat poselski.

Kocham moje Mazowsze! Jako Wojewoda Mazowiecki zamierzam wprowadzać w województwie politykę Rządu, jednocześnie współpracując z jednostkami samorządu terytorialnego. Urząd musi działać sprawnie na co dzień, a służby państwa powinny być przygotowane na każdą sytuację kryzysową - napisał K. Radziwiłł tuż po odebraniu nominacji na stanowisko wojewody mazowieckiego.

- Podejmując się tej bardzo ważnej roli wojewody, pełnicie istotną funkcję w terenie - powiedział premier, zwracając się do nowo powołanych wojewodów. Podkreślił, że "serce Polski bije tak samo mocno w dużych miastach, jak w małych miejscowościach, powiatach i gminach".

Mateusz Morawiecki przypomniał, że sprawne uszczelnienie systemu podatkowego w ostatnich 4 latach przyczyniło się do ogromnego przyrostu dochodów w samorządach. "Ten przyrost powinien jednocześnie iść w parze z podnoszeniem efektywności, zmniejszeniem obciążeń biurokratycznych oraz przyspieszeniem procedur" - zaznaczył.

Nowy wojewoda mazowiecki jest lekarzem.

"Wywodzę się ze znamienitego rodu Radziwiłłów herbu Trąby. Moje życie związane jest z Warszawą - tu ukończyłem szkołę podstawową, słynne VI Liceum Ogólnokształcące i Akademię Medyczną (1983). Od ponad 35 lat jestem lekarzem, a podczas swojej wieloletniej praktyki zawodowej i ponad 25-letniej pracy w samorządzie lekarskim (w latach 2001-2010 byłem prezesem Naczelnej Rady Lekarskiej) dogłębnie poznałem mocne i słabe strony polskiego systemu ochrony zdrowia" - pisze o sobie.

W latach 2015-2018 K. Radziwiłł był ministrem zdrowia. Jest żonaty z Joanną Dąbrowską. Mają 4 synów i 4 córki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama