Nowy numer 32/2020 Archiwum

Leniwe brzuchy w Kościele

Gościem wydarzenia Duchowość dla Warszawy był ojciec Adam Szustak OP. Do bazyliki Świętego Krzyża na spotkanie z nim przyszły tłumy.

Ojciec Szustak wskazał, że gościnność to też otwartość na to, co przychodzi, na nowe, niespodziewane. Stwierdził, że obrazem Kościoła jest Jezus na krzyżu, z nieustannie otwartymi ramionami: − Tam, gdzie jest taka otwartość, Bóg czyni cuda, robi rzeczy niezwykłe − mówił.

Kolejną radą św. Pawła skierowaną tym razem do starszych jest roztropność, którą rozumie jako „uważność na to, co dzieje się w Kościele”. Trzecia rada w Liście św. Pawła do Tytusa skierowana jest do starszych kobiet: − Paweł mówi, że poza tym, że nie powinny być niewolnicami wina i nie plotkować, mają innych w Kościele uczyć dobra.

Kaznodzieja na zakończenie przywołał myśl św. Augustyna, który mówił, że zbawić się można tylko wtedy, gdy jest się pociągniętym miłością.

− Jeżeli my nie będziemy w Kościele ukazywać tego, że Pan Bóg jest piękny, że życie z Nim jest piękne, to ludzie do Kościoła nie przyjdą. Pan Jezus zapowiedział, że Jego uczniów będą rozpoznawać nie po tym, że chodzą do kościoła, że w piątki jedzą rybę, ale po tym, że będą się wzajemnie miłowali. Czyli jeśli ludzie spotkają najpiękniejszą rzeczywistość, jaka istnieje w świecie, będą przychodzić do Kościoła: jeśli tu będzie miłość – wyjaśnił.

Kolejne spotkanie w ramach otwartych wykładów z cyklu Duchowość dla Warszawy odbędzie się 15 stycznia w Centralnej Bibliotece Rolniczej. Jego tematem będzie spowiedź, kierownictwo duchowe i terapia.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama