Nowy numer 03/2020 Archiwum

Przygotowują świąteczny obiad dla 500 ubogich

Będą kolędy, rodzinne biesiadowanie i świąteczne prezenty. Ubogich przyjaciół na wspólne Boże Narodzenie zaprasza wspólnota Sant`Egidio.

Tradycyjnie w pierwszy dzień Bożego Narodzenia, w podziemiach kościoła Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie, warszawska wspólnota Sant`Egidio organizuje świąteczny obiad dla osób ubogich i bezdomnych. Przedsięwzięcie jest ogromne, bo ugościć trzeba aż 500 osób. Dlatego do pomocy przyda się każda para rąk.

Jak pomóc w przygotowaniu świątecznego obiadu? Można coś ugotować lub upiec ciasto, przygotować prezenty dla gości, pomóc logistycznie, wcielić się w kelnera lub kolędnika podczas obiadu lub wesprzeć przedsięwzięcie finansowo, wpłacając na konto Fundacji Sant’Egidio Polska: 43 1750 0012 0000 0000 3519 5197, z tytułem UBODZY. Szczegóły na: santegidio.pl/swieta-z-ubogimi

Spotkania organizacyjne odbędą się: 11 grudnia o 17.30 i 12 grudnia o 18.00 w siedzibie wspólnoty (ul. Wspólna 61), 14 grudnia o godz. 17 w Collegium Bobolanum przy sanktuarium św. Andrzeja Boboli (ul. Rakowiecka 61) oraz 17 grudnia o godz. 18 w kościele Wniebowstąpienia Pańskiego (al. KEN 101).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama