Najaktywniejszy użytkownik miejskiego systemu rowerów pożyczał rower 363 razy. Do dyspozycji warszawiaków było 5,7 tys. rowerów. Wrócą 1 marca.
Zakończył się ósmy sezon Veturilo. Rowery miejskie były w tym roku wypożyczane blisko 6 mln razy. Jednoślady powrócą na ulice w marcu przyszłego roku. Obecnie Veturilo liczy 390 stacji. Dzięki wsparciu poszczególnych urzędów dzielnic, nowe wypożyczalnie pojawiły się w tym roku na Bielanach, Ochocie, Targówku i Ursynowie. Do 49 wzrosła też łączna liczba stacji sponsorskich, czyli sfinansowanych przez podmioty prywatne.
System składa się obecnie z 5,7 tys. rowerów, w tym 60 rowerków dziecięcych, 45 tandemów oraz 110 rowerów elektrycznych. Warszawskie Veturilo jest również w pełni kompatybilne z systemami w Konstancinie-Jeziornie, Markach, Michałowicach, Piasecznie oraz w Pruszkowie. Oznacza to, że wypożyczone w tych miastach rowery można zwracać w Warszawie i odwrotnie. Łącznie na terenie Warszawy zanotowano w tym sezonie ponad 5,9 miliona wypożyczeń rowerów miejskich.
Najbardziej oblegane stacje były używane w tym roku ponad 100 tysięcy razy. Rekord ustanowiła wypożyczalnia w pobliżu Centrum Nauki Kopernik, drugie miejsce zajęła stacja ufundowana przez CH Arkadia. Użytkowników przyciągają także stacje przy głównych węzłach przesiadkowych i stacjach metra.
Rowery Veturilo są szczególnie popularne wśród studentów. Widać to w rankingu najpopularniejszych tras pokonywanych na miejskich rowerach. W czołówce są trasy z metra Pole Mokotowskie na ul. Banacha (kampus UW) i ks. Trojdena (Uniwersytet Medyczny), z Marymonckiej i metra Młociny do kampusów UKSW czy z metra Ursynów na SGGW. Latem popularność zyskują również trasy wzdłuż Wisły, np. między Centrum Nauki Kopernik a Portem Czerniakowskim. Popularne są również dojazdy rowerem do najbliższej stacji metra czy węzła przesiadkowego.