Nowy numer 48/2020 Archiwum

Wystarczy dziesiąteczka

Ponad 92 tys. rodziców każdego dnia modli się za dzieci, odmawiając jedną dziesiątkę Różańca. W uroczystość Niepokalanego Poczęcie NMP obchodzą swoje święto patronalne.

92 tys. osób w całej Polsce podejmuje modlitwę, włączając się w 20-osobowe grupy rodziców zwane różami. Każdy w dowolnym i dogodnie wybranym miejscu i czasie modli się w intencji swoich dzieci oraz w intencji dzieci pozostałych członków danej róży, a w zamian inni rodzice z tej róży modlą się za jego dzieci. Każdy z rodziców odmawia codziennie jedną dziesiątkę z przypisaną mu na dany miesiąc tajemnicą. W ten sposób za każde dziecko odmówiony jest codziennie cały Różaniec.

Od kilku lat Różaniec Rodziców stara się o formalne przyjęcie w struktury Żywego Różańca. 8 grudnia w Gdańsku, mieście gdzie w 2001 r. został założony Różaniec Rodziców, animatorzy z diecezji gdańskiej i całej Polski spotkają się celem uzgodnienia i przyjęcia do działania reguł Różańca Różańca, a także wskazania zadań dla włączenia go do Żywego Różańca w oparciu o znowelizowany statut Żywego Różańca.

W Warszawie wspólnoty Różańca Rodziców działają przy kilku parafiach, przedszkolach czy szkołach. Najwięcej róż powstało w dominikańskiej parafii na Służewie. 8 grudnia bracia zapraszają do modlitwy różańcowej przed obrazem Niepokalanej Królowej Różańca w Godzinie Łaski. W parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus na Tamce rodzice spotkają się na Mszy św. za dzieci o 11.30. Później odmówią dziesiątek Różańca i ponowią akt przynależności do Różańca Rodziców na kolejny rok.

Każdego roku 8 grudnia w katedrze oliwskiej jest odprawiana Msza św. i różaniec przed feretronem MB Oliwskiej w intencji dzieci.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama