Nowy numer 43/2020 Archiwum

Pasterki z warszawskimi biskupami

Jak co roku, 24 grudnia, w noc Bożego Narodzenia, biskupi warszawskiego Kościoła będą przewodniczyć Mszom św. Sprawdź, gdzie odbędą się tzw. Pasterki.

Kardynał Kazimierz Nycz odprawi o północy Mszę św. w parafii św. Andrzeja Apostoła w Warszawie. O tej samej porze rozpoczną się Msze św. pod przewodnictwem biskupów pomocniczych: bp. Michała Janochy - w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Grodzisku Mazowieckim i bp. Rafała Markowskiego w parafii Świętej Trójcy w Błoniu. Natomiast bp Piotr Jarecki o północy będzie przewodniczył Mszy św. w parafii Dobrego Pasterza w Warszawie-Miedzeszynie w diecezji warszawsko-praskiej.

W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia 25 grudnia kard. Nycz odprawi Mszę św. w archikatedrze warszawskiej o godz. 11. Tego dnia w kościołach archidiecezji warszawskiej będzie czytany list arcybiskupa warszawskiego na Boże Narodzenie 2019 roku.

Po południu, o godz. 15, kard. Nycz weźmie udział w bożonarodzeniowym obiedzie z ubogimi i bezdomnymi. W spotkaniu organizowanym przez warszawską wspólnotę Sant’Egidio w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie weźmie udział około 500 potrzebujących.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama