Nowy numer 21/2020 Archiwum

"Myśląc z Wyszyńskim" o rodzinie

Kolejne spotkanie przybliżające postać Prymasa Tysiąclecia i jego nauczanie odbędzie się 19 grudnia w Domu Arcybiskupów Warszawskich. Transmisja online na www.warszawa.gosc.pl.

"Myśląc z Wyszyńskim” to inicjatywa przybliżająca osobę kard. Stefana Wyszyńskiego. W każdy trzeci czwartek miesiąca, od listopada 2019 roku do maja 2020 roku, w Domu Arcybiskupów Warszawskich (ul. Miodowa 17/19) będą miały miejsce otwarte konferencje z udziałem historyków i badaczy.

Podczas spotkania przybliżającego postać i nauczanie Wielkiego Prymasa zaprezentowane zostaną następujące tematy:

  • Grudzień 2019: "Rodzina. Wyzwania i szanse współczesnej rodziny”
  • Styczeń 2020: "Prawda antropologiczna: mężczyzną i kobietą zrodził ich”
  • Luty 2020: "Czas to miłość”
  • Marzec 2020: "Praca - przymus czy szansa?”
  • Kwiecień 2020: "W służbie dobra wspólnego. Polityka, naród, państwo”
  • Maj 2020: "Nigdy jeden przeciw drugiemu. Kard. Karol Wojtyła i Prymas Stefan Wyszyński – komplementarność charyzmatów”

W grudniowej debacie głos zabiorą: prof. dr hab. Eugeniusz Sakowicz, dr hab. Alina Maria Rynio, dr Michał Białkowski. Spotkanie oprowadzi bp Piotr Jarecki. Organizatorem otwartych wykładów jest archidiecezja warszawska, Centrum Myśli Jana Pawła II, UKSW, Mt5,14 | Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, Instytut Prymasowski i PWTW.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama