Nowy numer 44/2020 Archiwum

Wszystkiego najlepszego, czyli Boga samego

Dziewica porodziła Syna. Bóg stał się człowiekiem. To jest tajemnica świąt, w których Pan Bóg nam pokazuje, że niemożliwe jest możliwe. Dowodzi tego także o. Szustak.

O Bożym Narodzeniu o. Adam Szustak pisze: „W tych świętach nie chodzi przecież wcale o sympatyczny czas, choinkę, ciasteczko, rybkę, karpika (choć to wszystko w jakiś sposób jest potrzebne). Sednem tych świąt i ich przeżywania jest zaproszenie Boga do nas, by mógł wywracać wszystkie niemożliwe rzeczy do góry nogami.

Tylko święta zbliżające do Niego mają sens, inaczej wszystkie tradycje i zwyczaje to zwykła wydmuszka”. Jego rekolekcje, a nawet zwykłe pogadanki gromadzą tłumy. Choć sam dobrze wie, że to nie jego zasługa. Słowo, które głosi, pociąga, bo jest głęboko oparte na Piśmie Świętym. Dominikanin potrafi znaleźć nieoczywiste znaczenie każdego tekstu, wyjaśniając go i odnosząc do naszych codziennych problemów. Dlatego warto sięgnąć po jego „codziennik motywacyjny”, będący esencją vloga „Szusta Rano”. „Jeżeli masz sytuacje, które po ludzku są nie do rozwiązania, w których nie widzisz już żadnych możliwości na zmianę, których totalnie nie ogarniasz, to wpuść tam Boga. On jest Bogiem rzeczy niemożliwych” – przekonuje o. Adam. Dla naszych Czytelników mamy trzy egzemplarze „Szustej Rano”. O tym, jak je zdobyć, piszemy na: warszawa.gosc.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama