Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Ruszyła inicjatywa "1920mszy.pl"

Akcja zachęca do odprawienia 1920 Mszy św. w intencji "rozwoju wiary, nadziei i miłości w Polsce, Europie i świecie".

Skąd pomysł? "Rok 2020 to 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II oraz 100 lat od zwycięskiej Bitwy Warszawskiej - będącej zderzeniem cywilizacji chrześcijańskiej z ideologią marksistowską i próbą narzucenia komunizmu całej Europie. Dlatego w ramach duchowych zmagań ze współczesnymi zagrożeniami naszej wiary i kultury chrześcijańskiej warto stanąć przy ołtarzu z wytrwałą modlitwą. Zachęcamy do odprawienia 1920 Mszy św. w intencji: o rozwój (ocalenie, rozkwit) wiary, nadziei i miłości w Polsce, Europie i świecie" - czytamy na stronie internetowej www.1920mszy.pl w opisie wydarzenia.   

Pomysłodawcą ogólnopolskiej akcji jest ks. Roman Trzciński, duszpasterz akademicki, misjonarz miłosierdzia rezydujący w parafii św. Jakuba Apostoła na Ochocie. Zdaniem duchownego dziś potrzebujemy wzmożonej modlitwy, która "przyniesie wyzwolenie, nawrócenie, doświadczenie pojednania w rodzinach, przebaczenia i uwolnienia".

- Dziś trzeba modlić się o cud w Polsce, w Europie - ocalenie człowieka, który tonie w cywilizacji śmierci - wyjaśnia ks. R. Trzciński.

W krótkim nagraniu na stronie internetowej wydarzenia, misjonarz miłosierdzia przypomina o wielkiej mocy modlitwy, dzięki której Polacy odnieśli zwycięstwo nad Bolszewikami  w 1920 r.

- Potrzebujemy modlitwy, która jest siłą Ducha i wsparciem, aby dokonywało się zwycięstwo prawdy i miłości na różnych poziomach naszego narodu - mówi kapłan. Zachęca, by modlić się za: "sprawujących władzę, rodziny, szczególnie za przeżywających kryzys, rozbite małżeństwa, porzucone dzieci, przestępców i więźniów, zagubionych, uzależnionych i bezdomnych, za niewierzących i poszukujących, za tych, którzy wypisali się z Kościoła albo chcą to uczynić". A także za trudnych ludzi z naszego środowiska, którzy narzekają, oskarżają, mają pretensję, krytykują, są agresywni.

- Nikt nie może być pominięty - podkreśla. - Przywołujmy Ducha Świętego… tylko On może uzdrowić i odmienić oblicze ziemi, tej ziemi - dodaje.

Inicjatywa 1920mszy.pl ruszyła w grudniu ubiegłego roku. Do tej pory zostało odprawionych już kilkanaście Eucharystii w intencji o "rozwój wiary, nadziei i miłości w Polsce, Europie i świecie" m.in. w parafii św. Jakuba Apostoła w Warszawie, kaplicy Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Centrum Onkologii, św. Tomasza Apostoła, a także w parafiach w Bielsku-Białej i Zakopanem.

Jak dołączyć do wydarzenia? Zamów w swojej parafii Mszę św. w intencji o "rozwój wiary, nadziei i miłości w Polsce, Europie i świecie". Następnie w formularzu na stronie www.1920mszy.pl podaj datę i godzinę zamówionej Mszy św., a także parafię i miasto, w którym zostanie odprawiona. Przygotuj ogłoszenie parafialne o zamówionej Mszy św. oraz modlitwę wiernych, podczas której zostanie wyczytana intencja.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama