Nowy numer 21/2020 Archiwum

Złodzieje na plebanii w Adamowiznie

Zuchwałego napadu dokonano w czasie, kiedy księża odwiedzali wiernych z kolędą.

Kiedy proboszcz z wikariuszem byli na kolędzie, została splądrowana plebania parafii św. Matki Teresy z Kalkuty w Adamowiznie koło Grodziska Mazowieckiego. Z parafialnej kasy włamywacze ukradli 180 zł.

– Wczoraj, od 17.00 do 19.30, byliśmy z księdzem wikariuszem na kolędzie. W tym czasie było włamanie na plebanii. Niewiele ukradli, ale bałaganu narobili dużo, wszystko było powywracane – mówi serwisowi archwwa.pl proboszcz ks. Mariusz Brzostek.  

Księża po powrocie z kolędy zorientowali się też, że w budynku unosi się zapach perfum. Według policji włamywacze rozpylili zapach, aby utrudnić złapanie tropu przez psy policyjne. Akcja była więc starannie zaplanowana.

– Plebania była dobrze zabezpieczona, teren oświetlony, ale włamywacze weszli do budynku od zaplecza – opowiada proboszcz. Wraz z policją apeluje do mieszkańców o większą czujność.

Policja prowadzi śledztwo, nie ujawnia jednak jego szczegółów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama