Nowy numer 43/2020 Archiwum

XX Dzień Papieski pod hasłem: "Totus Tuus"

Obchodom będzie towarzyszyć wiele wydarzeń charytatywnych, medialnych, naukowych, kulturalnych i sportowych.

XX Dzień Papieski będzie obchodzony 11 października, w tym dniu we wszystkich kościołach i na ulicach miast odbywa się zbiórka na żywy pomnik papieża Polaka, czyli na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. Jego organizatorem jest Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Przewodniczący zarządu Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia ks. Dariusz Kowalczyk na konferencji prasowej w siedzibie KEP podsumował XIX Dzień Papieski i zbiórkę na program stypendialny. Łącznie zebrano 8,3 mln zł, czyli prawie 5 proc. więcej niż w roku poprzednim. Pozwoli to na utrzymanie programu stypendialnego na poziomie 2 tys. stypendystów.

- Chcemy, żeby "Totus Tuus”, które jak wiemy, było hasłem biskupim Karola Wojtyły, a potem kardynała Wojtyły i papieża Jana Pawła II, było jakąś formą syntezy pontyfikatu po 20 latach działalności Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, bo w tym haśle zawiera się to wszystko, co on chciał nam powiedzieć, wybierając te dwa słowa na hasło swojej biskupiej posługi - powiedział przewodniczący Fundacji kard. Kazimierz Nycz.

Z okazji przypadającej w tym roku 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II organizatorzy projektu "Dar na stulecie" zachęcają do włączenia się w szereg inicjatyw modlitewnych, charytatywnych, naukowych, artystycznych, edukacyjnych i wychowawczych. Przykładowe działania, jakie ich zdaniem można podjąć, to: modlitwa, studium magisterium Kościoła lub umocnienie pobożności w swoim otoczeniu.

Według nich podjęcie indywidualnego zobowiązania będzie stanowiło odpowiedź na papieskie wezwanie, aby "duchowe dziedzictwo, któremu na imię Polska, raz jeszcze przyjąć z wiarą, nadzieją i miłością".

Podjęte inicjatywy zostaną spisane w księdze, która 18 maja 2020 r. zostanie uroczyście złożona w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie jako wotum - dar na stulecie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama