Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Pokazała, że służba życiu to wychownanie dzieci do życia wiecznego

Abp Henryk Hoser wprowadził relikwie św. Joanny Beretty Molli do sanktuarium o. Pio na Gocławiu.

Przypomniał, że gdy była w czwartej ciąży wykryto u niej nowotwór, ale Joanna nie zgodził się na aborcję, bo leczeniem siebie chciała się zająć po porodzie.

- Wybrała życie dziecka na wzór Jezusa Chrystusa. On też przyjął śmierć byśmy mogli mieć życie wieczne. Po urodzeniu dziecka, odeszła do wieczności. Św. Joanna zmarła w środę w oktawie Wielkanocy 28 kwietnia 1962 r o godz. 8 rano w obecności męża i sióstr po ucałowaniu krzyża misyjnego powtarzając słowach „Jezu kocham cię”. Resztką sił powiedziała mężowi: „Byłam już na tamtym świecie. Gdybyś wiedział, co tam widziałam” – cytował arcybiskup.

Pokazała, że służba życiu to wychownanie dzieci do życia wiecznego   Zespół Pieśni i Tańca Szkoły Głównej Handlowej. Agnieszka Kurek-Zajączkowska /Foto Gość

Przypomniał, że w rodzinie Berettów dzieci uczono wyrzeczeń, a w domu nie było zbędnych rzeczy, co było wyższa szkołą kształcenia charakteru. - Zgodnie z zamysłem Boga rodzina jest Kościołem w miniaturze przez wywyższenie sakramentem małżeństwa. Służba życiu to nie tylko poczęcie i urodzenie dziecka, ale także jego wychowanie, a szczytem wychowanie jest pomoc, by osiągnęło życie wieczne – mówił.

Wskazał też czym są dla wierzących relikwie. - Jeśli kogoś cenimy i kochamy, to chcemy mieć po nim pamiątkę: przedmiot, fotografie. Ale relikwie to coś więcej. To część ciała, które było żywą świątynią Ducha Świętego do końca życia. Są nam potrzebne do tego, byśmy i my stawali się coraz bardziej świątynia Ducha Świętego – wyjaśnił duchowny.

Oprawę muzyczną Eucharystii zapewni Zespół Pieśni i Tańca Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, który po Mszy św.  wystąpił w koncercie kolęd.

W sanktuarium o. Pio szczególnego wstawiennictwa św. Joanny Beretty Molli wierni będą przyzywać w każdy ostatni poniedziałek miesiąca podczas Mszy św. o godz. 18, kiedy to są spotkania wspólnot Różańca Rodziców działające przy świątyni

« 1 2 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama