Nowy numer 08/2020 Archiwum

Za chorych i źle się mających

Przy ołtarzu, na którym kiedyś św. Stanisław Papczyński wyprosił cud wskrzeszenia dziewczynki, zostaną złożone intencje błagalne.

Mszą św. 2 lutego o godz. 12 w sanktuarium św. o. Papczyńskiego w Górze Kalwarii rozpocznie się „Wielka nowenna za chorych i źle się mających”.

Dlaczego akurat nowenna? Bo wszystkie cuda i łaski otrzymane za wstawiennictwem świętego zostały wyproszone właśnie po 9-dniowych intensywnych modlitwach.

Dzięki nowennie w 2001 r. uproszono ożywienie płodu, który przez lekarzy został uznany za martwy (cud posłużył do beatyfikacji marianina). Także cud uznany za podstawę w procesie kanonizacyjnym nastąpił po odmawianiu nowenny przez rodzinę młodej narzeczonej, chorej na zapalenie płuc i sepsę, której nie dawano szans na przeżycie. „Wielka nowenna za chorych i źle się mających” będzie włączona w nieustającą nowennę, która przez cały rok jest odmawiana w sanktuarium każdego dnia po Mszy św. o godz. 12.

Modlitwy zakończy Eucharystia za chorych i źle się mających w święto Matki Bożej z Lour- des, czyli 11 lutego o godz. 12. Podczas tej Mszy św. będzie można otrzymać sakrament namaszczenia chorych. Intencje do „Wielkiej nowenny” można przesyłać za pomocą formularza na stronie internetowej (papczynski.pl) lub pocztą (sanktuarium św. Stanisława Papczyńskiego, ul. o. Papczyńskiego 6, 05-530 Góra Kalwaria).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama