GN 3/2021 Archiwum

W stolicy ruszyło Senioralne Biuro Karier

Senioralne Biuro Karier działa od 15 stycznia na Nowolipiu. Pomysł się spodobał i pracodawcom, i emerytom.

Drzwi do mieszczącego się w Centrum Aktywności Międzypokoleniowej "Nowolipie" pierwszego w stolicy Senioralnego Biura Karier nie zamykają się. Tylko w pierwszym tygodniu działalności odwiedziło je ponad 100 seniorów, na których czekały 63 oferty pracy. - Projekt cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród pracodawców, jak i osób będących na emeryturze - wyjaśnia Joanna Dolińska-Dobek, dyrektor Biuro Pomocy i Projektów Społecznych Urzędu Miasta w Warszawie.

Wszystko zaczęło się od... statystyk. Według danych GUS, w Warszawie jest obecnie 486 tys. osób powyżej 60. roku życia. - Często to jeszcze młode i pełne energii osoby, które chcą być nadal aktywne na rynku pracy. Mają wiedzę i doświadczenie zawodowe, ale trudniej poruszać się im w nowoczesnych, często elektronicznych formach rekrutacji. Dlatego we współpracy z miejskim Urzędem Pracy postanowiliśmy wyjść im naprzeciw i stworzyć miejsce, do którego emeryci mogą przyjść osobiście i porozmawiać. Oferty pracy dostępne są także na naszej stronie internetowej - wyjaśnia J. Dolińska-Dobek.

Współpracę z Senioralnym Biurem Karier zadeklarowały największe izby zrzeszające pracodawców: Francusko-Polska Izba Gospodarcza, Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa oraz Przedsiębiorcy Mazowsza.

- Pomysł biura karier dla emerytów spotkał się z entuzjastyczną reakcją pracodawców. To dla nich cenni pracownicy, do których tradycyjnymi metodami rekrutacji nie mieli dostępu. Coraz częściej jest to też konieczność - stopa bezrobocia w Warszawie wynosi 1,3 proc., w związku z tym trudno jest zdobyć dobrego pracownika - mówi dyrektorka miejskiego biura.

Pracodawcy poszukują m.in. opiekuna, nauczyciela, lekarza, sprzedawcy, operatora plotera frezującego, inspektora ds. kontroli i analiz, woźnego, pomocy kuchennej, listonosza, manikiurzystki, nauczyciela wychowania przedszkolnego czy ratownika medycznego. Ofert z dnia na dzień przybywa. Pomysłodawcy nie wykluczają, że inicjatywa rozszerzy się na inne dzielnice.

Senioralne Biuro Karier, ul. Nowolipie 25b, pokój 0.07, czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16, tel. (22) 636 52 98, www.cam.waw.pl >>

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama