Nowy numer 21/2020 Archiwum

Wejść razem do arki

Pod hasłem: „Chrześcijanie i muzułmanie w służbie powszechnego braterstwa” 26 stycznia obchodzony był XX Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.

Główne obchody miały miejsce w siedzibie Papieskiego Wydziału Teologicznego Collegium Bobolanum w Warszawie.

W programie znalazły się m.in. czytanie fragmentów Pisma Świętego oraz Koranu, modlitwy i znak pokoju, a także przesłania wygłoszone przez przedstawicieli obydwu religii. Biskup Henryk Ciereszko podkreślił, że idea dialogu i współpracy głęboko zakorzeniona jest w doktrynach religii. Za papieżem Franciszkiem zachęcił, by „zachować pokój i wejść razem, jako jedna rodzina, do arki, która mogłaby popłynąć po wzburzonym morzu świata: arki braterstwa”.

– Ufam, że nasze spotkanie jest kolejnym krokiem w tworzeniu tej arki braterstwa, budowanej na wspólnym przekonaniu, że stanowimy jako wyznawcy różnych religii jedną ludzką rodzinę pochodzącą od Boga. Bóg, który jest Stwórcą wszystkiego i wszystkich, chce, abyśmy byli jak bracia i siostry mieszkujący we wspólnym domu stworzenia, który On nam dał – powiedział biskup. Mufti Tomasz Miśkiewicz, przewodniczący Najwyższego Kolegium Muzułmańskiego MZR w RP, wskazał z kolei, że podstawą braterstwa jest wzajemny szacunek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama